sadsad x
asdasd

Sosyal Davranışı Açıklamak

Phoenix Yayınevi

Jon Elster

80,00 TL
61,60 TL
%23 indirim
Kazancınız
:
18,40 TL
Sosyal Davranışı Açıklamak Hakkında Bilgiler
Türü: Genel Sosyoloji Kitapları
Sayfa Sayısı: 565
ISBN: 9786055738549
Kapak: Ciltsiz
Jon Elster
Jon Elster
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Sosyal Davranışı Açıklamak Kısa Özet

  Jon Elster, bu kitapta, sosyal bilimlerde açıklamanın dogası üzerine bir degerlendirme yapıyor. Eylemin hareket geçiricisi olan inançlar, arzular ve duygular gibi zihinsel durumlara dair bir analiz; alternatif anlayışlar açısından, davranıştaki rasyonel seçim modellerinde sistematik bir karşılaştırma; sosyal bilimlerin nörolojiden ve evrimci biyolojiden neler ögrenebilecegine ilişkin bir tartışma ve stratejik davranıştan kolektif karar vermeye kadar uzanan sosyal etkileşim mekanizmalarına yönelik bir inceleme sunuyor.

  Elster`in sosyal bilimlerin özüne yönelik araştırma çabalarının bir devamı olan bu kitap, yalnızca provokatif bir eser degil aynı zamanda keyifle okunacak bir kitap. Farklı üslubu, kitabın ilk sayfalarından itibaren okurun dikkatini çekiyor.

  - Thomas Schelling

  Elster`in kitabı, sosyal bilimlerde açıklamanın dogasıyla ilgili heyecan verici kavrayışlar ve örneklerledolu bir entelektüel başarı. Provoke eden fikirler taşıyor ve farklı yaklaşımların "bilimsellik"lerini degerlendirecek bir yapı sunuyor. Bu kitap sosyal bilimciler için temel okuma metinlerinden birisi haline geldi ve bizim sapla samanı birbirinden ayırmamıza yardımcı oluyor.

  - Ernest Fehr

Sosyal Davranışı Açıklamak Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.