sadsad x
asdasd

Sosyal Davranışı Açıklamak

Phoenix Yayınevi
30,09
22,57
%25 indirim
Sosyal Davranışı Açıklamak Hakkında Bilgiler
Türü: Diğer
Sayfa Sayısı: 565
ISBN: 9786055738549
Boyut: 13.5 x 0
Kapak: Ciltsiz
Jon Elster
Jon Elster
Devamı
Kampanya

Sosyal Davranışı Açıklamak Hakkında Yorumlar

 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Sosyal Davranışı Açıklamak Kısa Özet

  Jon Elster, bu kitapta, sosyal bilimlerde açıklamanın dogası üzerine bir degerlendirme yapıyor. Eylemin hareket geçiricisi olan inançlar, arzular ve duygular gibi zihinsel durumlara dair bir analiz; alternatif anlayışlar açısından, davranıştaki rasyonel seçim modellerinde sistematik bir karşılaştırma; sosyal bilimlerin nörolojiden ve evrimci biyolojiden neler ögrenebilecegine ilişkin bir tartışma ve stratejik davranıştan kolektif karar vermeye kadar uzanan sosyal etkileşim mekanizmalarına yönelik bir inceleme sunuyor.

  Elster'in sosyal bilimlerin özüne yönelik araştırma çabalarının bir devamı olan bu kitap, yalnızca provokatif bir eser degil aynı zamanda keyifle okunacak bir kitap. Farklı üslubu, kitabın ilk sayfalarından itibaren okurun dikkatini çekiyor.

  - Thomas Schelling

  Elster'in kitabı, sosyal bilimlerde açıklamanın dogasıyla ilgili heyecan verici kavrayışlar ve örneklerledolu bir entelektüel başarı. Provoke eden fikirler taşıyor ve farklı yaklaşımların "bilimsellik"lerini degerlendirecek bir yapı sunuyor. Bu kitap sosyal bilimciler için temel okuma metinlerinden birisi haline geldi ve bizim sapla samanı birbirinden ayırmamıza yardımcı oluyor.

  - Ernest Fehr

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.