sadsad x
asdasd

Soprano Blokflüt ile Müzik Öğretimi

Alter Yayıncılık

Senem Acay Sözbir

30,00 TL
24,00 TL
%20 indirim
Kazancınız
:
6,00 TL
Alışveriş Listeme Ekle
Soprano Blokflüt ile Müzik Öğretimi Hakkında Bilgiler
Türü: Nota Kitapları
Sayfa Sayısı: 112
ISBN: 9786054922550
Kapak: Ciltsiz
Senem Acay Sözbir
Senem Acay Sözbir
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Soprano Blokflüt ile Müzik Öğretimi Kısa Özet

  Kitaptaki alıştırma ve ezgilerin seçiminde Blokflütün teknik özellikleri; sözlü ezgilerin seçiminde ise ortalama ses genişligi ve okul müzik eğitiminde kullanırlık hedeflenmiştir. Konuların içeriğindeki nota ve çalgıyı öğretme yöntemlerinde; şarkıların ses eğitimi kosullarına uygunluğu, dağarcık seçiminde ise müzik eğitiminin belirginleşen çağsaş temel ilkeleri benimsenmiştir.

  Kitabın içeriğindeki konuların öğretiminde, her yeni sesin/ notanın iyi kavranması ve güzel ses üretilmesi, parmakların rahat kullanımını sağlamak amacıyla ön alıştırmalara önem verilmiştir. Öğretmen ve öğrencilerin konuları benimsemesi, alıştırmaların sabırla, özenle çok yinelenmesi, öğrenmede basarıyı artıracaktır.

  Tek sesli sözsüz alıştırma ve ezgilerin öğretiminde sınıf ya da topluluk, ikiye ayrılarak birinci grup flüt çalarken, diğer grubun solfej okuması uygulanabilir; daha sonra grup değişimi yapılarak konunun pekişmesi sağlanabilir. Sözlü ezgilerde ise şarkı-türkü-mars vb. topluluk üçe bölünerek bir grubun flüt çalma, bir grubun solfej okuma, diğer grubun da sözleri seslendirmeleri sağlanabilir.

  Her alıştırma ve ezginin, eğitici/öğretici niteliği yanında, öğretmen ve öğrencinin severek uygulayabileceği, düşünmeyi ve yaratıcılığı geliştirici özellikte olmasına özen gösterilmiştir. Kitabın içeriğini, çocuk tekerlemeleri, Türk Çocuk Şarkıları, Türk Halk Ezgileri, Geleneksel Türk Sanat Müziği, Güncel Popüler Müzik türlerinin sevilen yaygın örnekleri ile dünya müziklerinden eğitim/ öğretimde yaygın kullanılabilirliği olan ezgiler oluşturmaktadır.

  Çok seslilikteki armonik tınıların erken tanınması için yatay/ dikey iki sesli çalışmalara ilişkin örnekler kitabın ilk konularında verilmeye başlanmış, daha çok sesli kanonlar ve sesli kolay uygulamalar da ilerleyen konular içine serpiştirilmiştir. İki ve daha çok sesli çalışmaların atlanmadan öğretimi, zaman içinde hem öğreten, hem de öğrenen için zevk verici olacak; bilgi/ becerinin gelişmesini, müzik eğitiminde eğitsel ve sanatsal boyutların birikimini sağlayacaktır.

  Yukarıdaki açıklamalar doğrultusunda Blokflüt ile Müzik Öğretimi adlı bu kitabın kullanımına, öğrenme yaş düzeyi olarak ilköğretim dördüncü sınıfta başlanabilir. Ancak müzik yazısını nota ilk kez öğrenmeye başlayacak olanlar için Yaş ve Sınıf Düzeyi Gözetilmeksizin, temel kitap olarak kullanılabilir. Yararlı olması, öğreten/ öğrenenlere kolay gelmesi dileğiyle…

Soprano Blokflüt ile Müzik Öğretimi Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.