müzik-kitaplari.jpg (197 KB)

Müzik Kitapları

Sıralama seçin
Toplam 1779 ürün görüntüleniyor.
Görünüm:


1 2 3 ... 5 ... 10 ... 19
Toplam 1779 ürün görüntüleniyor.
1 2 3 ... 5 ... 10 ... 19

Müzik Kitaplarının Hayattaki Rolü

Müzik; duygu ve düşüncelerin birleşen seslerin ahengi ile dışavurumudur. İnsanlığın doğuşundan itibaren müzik hayatımızdadır. Günümüzde birçok ırk, kültür, gelenek görenek, farklı yaşayış biçimleri olsa da müzik tüm insanların hayatında vardır. Zamanla bu farklı kültürlerin etkisiyle çeşitli müzik kitapları türleri oluşmuştur. Bu türlere rock, pop, caz, blues, elektronik müzik örnek verilebilir. Bu müzik türlerinin ortaya çıkmaları farklı bölgelerde olsa da müziğin evrenselliği nedeniyle tüm insanlar tarafından benimsenmişlerdir.

Müzik insanlığın doğuşundan itibaren hayatımızda olduğu için şu anda zengin bir birikime sahibiz. Zaman içerisindeki müziğin gelişimi, türlerinin doğuşu, enstrüman çeşitleri gibi bilgilere müzik kitapları aracılığıyla ulaşabiliriz. Özellikle Türk müziği zengin bir geçmişe sahiptir. Orta Asya’dan beri geliştirilmiş, islamiyetin kabulüyle birlikte dini müzik arşivinin de oluşması ile zenginliği artmıştır. Uzun yıllardan bu yana Türk müziği dünya üzerinde var olduğundan, klasik müzik türlerinden sayılmakta ve diğer Asya, Avrupa, Orta doğu gibi belli coğrafyadaki müzikleri de etkilediği bilinmektedir.

Müzik Kitap Önerileri

Müzik duyguları tercüme etmek için başvurulan bir yol olmuştur. Kişiler tarih boyunca üzüntülerini, aşklarını, yiğitlikleri, savaşları, ilahi güçleri müzik ile anlatmayı seçmişlerdir. Bu yüzden müzik kişinin hayatında önemli yere sahiptir.

Müzik yaratmak yetenek ve bilgi ister. Öncelikle iyi bir dinleyici ve öğrenci olunması gerekir. Müzik hakkında çeşitli müzik kitapları mevcuttur. Müzik antolojisi, notalar, sanatçılar, enstrümanlar, çeşitli kültürlere ait müzik türleri ve müzik kitapları aracılığıyla öğrenilebilir.

Toplumlar için de müzik çok önemlidir. İnsanların iyi hissetmesi, iyi düşünmesinde, uygarlığın gelişmesinde müzik önemli bir rol oynar. Bu konuda ünlü kişilerin söylemiş olduğu sözler mevcuttur:

  • Bir ulusun yeni değişikliğinde ölçü musikide değişikliği alabilmesi kavrayabilmesidir.(ATATÜRK)
  • Bir toplumun müziği bozuldu mu, o toplumda pek çok şey bozulmuş demektir. (KONFÜÇYUS)
  • Kültür müziği ruha hakiki bir kudret veriyor ve milletin terbiyesinde amil oluyor. (GUIZOT)

BKM kitap müzik kitapları kategorisinden dilediğiniz kitabı en uygun fiyat ve üstün hizmet kalitesiyle satın alabilirsiniz.

Daha fazla bilgi