sadsad x
asdasd

Sherlock Holmes Gibi Düşünmek

Domingo Yayınevi

Maria Konnikova

60,00 TL
52,20 TL
%13 indirim
Kazancınız
:
7,80 TL
Sherlock Holmes Gibi Düşünmek Hakkında Bilgiler
Türü: Kişisel Gelişim Kitapları
Sayfa Sayısı: 336
ISBN: 9786054729395
Kapak: Ciltsiz
Maria Konnikova
Maria Konnikova
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Sherlock Holmes Gibi Düşünmek Kısa Özet

  Gayet basit, Watson* diye başlayan ve  Watson`un *tabii ya, bunu ben niye göremedim" diye hayıflanmasıyla sonlanan her bir Sherlock çözümlemesi bize şunu söyler: Sherlock Holmes insan zihninin erişilebilir sınırları içinde işini görmektedir; karakter kurmaca da olsa, zihni mümkün olanı simgeler. Peki ama bizler (yani genel olarak Watsonlar) Holmes’un olağanüstü zihinsel becerilerinden biraz olsun nasiplenemez miyiz? 

  Maria Konnikova bunun mümkün olduğunu söylüyor. Örtülü önyargılarımız güçlü ama kırılmaz değil; alışkanlık siperlerimiz sağlam ama yıkılmaz değil. Modern psikoloji ve nörobilim ile ünlü Sherlock vakalarını harmanlayan Mastermind, önce Sherlock`un bu davalarda neyi diğer herkesten farklı yaptığını gösteriyor, sonra bizim de aynı yaklaşımı kullanabilmemiz için zihinsel bir yol haritası sunuyor. Biraz farkındalık ve biraz egzersiz ile Holmes’un alametifarikası olan gözlem, hafıza, yaratıcılık ve tümdengelim gibi meziyetleri nasıl içselleştirebileceğimizi ve bunun sonucunda nasıl algımızı keskinleştirip, yaratıcı yönümüzü parlatabileceğimizi gösteriyor.

  Büyük ilgi gören ve 17 dile çevrilen Mastermind, zihnimizi bir üst seviyeye çıkarmak için eşsiz ve en az Sherlock öyküleri kadar sürükleyici bir rehber.  

  "Holmes`un bakış açısı ile modern nörobilimin leziz bir birleşimi"

  - New York Times

  "İlk sayfasından son sayfasına kadar büyüleyici"

  - Brain Picking

  "Kendiniz hakkında ustalaşmanız için heyecan verici bir yolculuk. Rehberiniz Sherlock Holmes."

  - Steven Pinker

Sherlock Holmes Gibi Düşünmek Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.