SGK Meslek Hastalığı Uygulamaları ve Meslek Hastalığı Davaları

Adalet Yayınevi

İsa Karakaş

70,00 TL
64,40 TL
%8 indirim
Kazancınız
:
5,60 TL
SGK Meslek Hastalığı Uygulamaları ve Meslek Hastalığı Davaları Hakkında Bilgiler
Türü: Akademik Kitaplar
Sayfa Sayısı: 584
ISBN: 9786055473341
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Tipi: 1. Hamur
Basım Tarihi 2011
satis-icon
Satış Rakamları 1 adet satılmıştır.
İsa Karakaş
İsa Karakaş
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • SGK Meslek Hastalığı Uygulamaları ve Meslek Hastalığı Davaları Kısa Özet

  Mesleki Kariyeri : 1995 yılında SSK Sigorta Müfettiş Yardımcısı, 1998 yılında SSK Sigorta Müfettişi, 2008/Eylül ayında ise Sosyal Güvenlik Kurumu Başkanlığı Başmüfettişliği`ne atandı. Halen SGK, Rehberlik ve Teftiş Başkanlığı Ankara Grup Başkanlığında, Başkanlık Başmüfettişi olarak görevini devam ettirmektedir.

  Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı bünyesinde "İşsizliğin Azaltılması ve İstihdamın Artırılması", SSK bünyesinde de "Sosyal Güvenlik" mevzuatı konularında çalışmalarda görev yapmıştır.

  Eğitimi: Yüksek Öğrenim: Gazi Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri Bölümünde 1993 yılında tamamladı.

  Yüksek Lisans: Gazi Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri Ana Bilim Dalında "Sosyal Güvenlik Konulu Yüksek Lisans Tez" çalışmasını hazırlayarak 2005 yılında tamamlamıştır.

  Doktora: Gazi Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri Ana Bilim Dalında 2006-2007 döneminde "Doktora özel programı" kapsamında eğitimini sürdürmüştür.

  Aldığı Diğer Eğitimler: "Avrupa Birliği Proje Süreci Yönetimi Temel Eğitimi", "Eğiticinin Eğitimi", "Yöneticinin Eğitimi"..

  Yayınlanmış Kitapları: İsa Karakaş`ın Başta Sosyal Güvenlik olmak üzere, iş hukuku, işsizlik sigortası, Genel Sağlık Sigortası, Teşvik mevzuatı ve çalışma hayatı ile ilgili diğer konularda 25`yi aşkın kitabı yayınlanmıştır.

  Gazete Yazıları: Karataş`ın ulusal ve yerel çok sayıda gazete yazılarının yayınlanmasının yanı sıra halen "Tercüman Gazetesi"nde "Çalışan Köşesi"nde yazıları yayınlanmaktadır.

  Dergi Yazı ve Makaleleri: Yaklaşım Dergisi, Sosyal Diyalog Dergisi, İNTES İnşaat Sanayi Dergisi, Sosyal Güvenlik Dünyası Dergisi, Vergi Dünyası Dergisi, Mali Hukuk Dergisi, Lebib Yalkın Mevzuat Dergisi, Maliye Postası Dergisi, Mali Yönetim ve Denetim Dergisi, İhale ve İmar Dergisi, İdari ve Mali Mevzuat Dergisi, Vergi Raporu Dergisi, Maliye ve Sigorta Yorumları Dergisi, Mali Pusula Dergisi ve Sayıştay Dergisi`nde 400`ü aşkın makalesi yayınlanmıştır. Ayrıca Sosyal Güvenlik Dünyası Dergisinde hakem kurulunda, Sosyal Diyalog Dergisinin Yayın Kurulunda halen görev yapmaktadır.

  STK Çalışmaları: Akademisyen, bürokrat, işçi, işveren ve memurların üretken mensuplarından müteşekkil, teorisyen ve uygulamacıları bir araya getirerek Türkiye`nin çalışma hayatından doğan kronik sorunları; İşsizlik, istihdam, kayıt dışı istihdam, sosyal güvenlik ve diğer konularda çözüm ve projeler geliştirmek üzere Kurulan "Çalışma ve Sosyal Güvenlik Derneği"nin kurucularından ve Genel Başkanıdır. Ayrıca Devlet Denetim Elemanları (Denet-De) ile Sosyal Güvenlik Müfettişleri Dernekleri üyesidir.

  Komisyon Çalışmaları: Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı bünyesinde İstihdamın Artırılması ve İşsizliğe Azaltılması ayrıca SSK bünyesinde sosyal güvenlik mevzuatı konularında çalışmalarda görev yapmıştır.

 • 1. Hamur

SGK Meslek Hastalığı Uygulamaları ve Meslek Hastalığı Davaları Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.