179,00 TL
127,09 TL
%29 indirim
Kazancınız
:
51,91 TL
Sen Yapabilirsin Hakkında Bilgiler
Türü: Kişisel Gelişim Kitapları
Sayfa Sayısı: 192
ISBN: 9786059692144
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Tipi: 2. Hamur
Basım Tarihi 2016
satis-icon
Satış Rakamları 29 adet satılmıştır.
Robyn R. Jackson
Robyn R. Jackson
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Sen Yapabilirsin Kısa Özet

  Öğrenciler İçin Umut Hep Var

  "Biliyorum ki sana verdiğim tavsiyeler seni usta bir öğretmen yapmayacak. Seni bilge ve usta yapacak olan bu zorlukları kendi başına nasıl çözebileceğinde saklı. Yeni bir öğretmen olarak birçok zorlukla karşılaşacaksın. Başladığın andan itibaren bir sınıf dolusu yerinde duramayan öğrencinin nasıl üstesinden geleceğini; meslektaşların, yöneticilerin ve ailelerle nasıl verimli ilişkiler kuracağını öğreneceksin. Kendi özel yaşamından taviz vermeden gün be gün sorumluluğu artan ders planlarını nasıl hazırlayacağını da öğreneceksin. Bazen yorulacaksın ve yalnız olduğunu hissedeceksin. Öğretmen olmayı seçtin çünkü bir fark yaratmak istiyorsun. Mesleğinin gerektirdikleriyle nasıl baş edeceksin ve bu sırada kendi sesini, öğretme yöntemini ve kendi gelişimini nasıl bulacaksın? İyi haber şu ki bunu sen yapabilirsin. "

  Robyn Paylaştığı Tecrübeleriyle Fark Yaratmak İsteyen Öğretmenlere Yol Gösteriyor

  Kitapları çok satan ve ilham verici bir yazar olan Robyn Jackson öğretmenliğe yeni başlayanlara cesaret veriyor ve bu zor süreçlerinde yol göstereci nitelikte -gerçeğe dayalı- tavsiyeler sunuyor. Yeni bir öğretmen olarak ilk yıllardaki acemiliklerini paylaşan Robyn, güçlüklerle nasıl başa çıkacağını, yüz kızartıcı hatalarından nasıl ders çıkaracağını ve bir öğretmen olarak kendi yetki alanını nasıl belirleyeceğini açıklıyor. Aynı zamanda öğretmen maaşıyla okul dışında neler yapabileceğini ve kendi hayatını nasıl şekillendireceğini gösteriyor. Kendi öğretme tarzını bulmanda samimi ve esprili bir dil ile sana kibarca rehberlik yapıyor. En nihayetinde ustalığa giden kendi yolunu bulmanda destek oluyor.

  Robyn, yeni eğitimcilerle engebeli yollarda nasıl yürüneceğini ve tatminkar bir maaşa nasıl sahip olunacağını bilen, güvenilir bir mentor ve koç olarak konuşmaktadır. Mesleğinde yeni isen ve kariyerine öğretmen olarak devam etmek istiyorsan -gerek sınıf içinde gerek sınıf dışında yeni bir öğretmen olarak- "Sen Yapabilirsin" seni başarıya götürecek bir yol haritasıdır.

  Yıllarca öğretmenlik ve okul yöneticiliği yapan Robyn aynı zamanda bireysel atölye çalışmaları, koçluk, danışmanlık ve öğretmenlere yönelik eğitimler veren Mindsteps`in hem kurucusu hem de yönetim kurulu başkanıdır. Never Work Harder Than Your Student ve Other Principles of Great Teaching adlı çok satan kitapların yazarı ve Washington Post, Annenberg ve Lifetime Television`s Lifetime programlarına konuşmacı ve danışman olarak katılmaktadır.

  Öğretmenler, öğrenci koçları, öğretmen koçları ve mentorları bu kitap tam size göre.

  Geleceğimiz Olan Öğrencilerin Hayatında Bir Fark Yaratmak İsteyenler İçin Muhteşem Bir Kaynak

 • 2. Hamur

Sen Yapabilirsin Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.