sadsad x
asdasd

Sen Surat Okumayı Bilir Misin?

Yapı Kredi Yayınları

Selçuk Demirel

17,59 TL
10,91 TL
%38 indirim
Kazancınız
:
6,68 TL
Sen Surat Okumayı Bilir Misin? Hakkında Bilgiler
Türü: Grafik Sanatlar Kitapları
Sayfa Sayısı: 132
ISBN: 9789750840111
Kapak: Ciltsiz
Selçuk Demirel
Selçuk Demirel
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
  • Ürün Özellikleri
  • Ödeme Seçenekleri
  • Sen Surat Okumayı Bilir Misin? Kısa Özet

    Birbirinin yazdıklarını ve çizdiklerini seven dünyaca ünlü iki kişi kitaplarının yayınlandığı yayınevinin Galatasaray’daki odalarından Harbiye’ye birlikte bir kitap yapma isteğiyle sohbet edip yürürlerse, yolda nasıl bir kitap fikri doğar, gelişir?

    İşte, Selçuk Demirel’in Sen Surat Okumayı Bilir Misin? Kara Kitap için resimler adlı kitabı, Orhan Pamuk’un önsözde belirttiği gibi bu yürüyüşte oluşmaya başlamış bir kitap. Taksim’e varıldıklarında Kara Kitap’la ilgili birşey yapmaya karar veren ikili, Harbiye’ye doğru yürürken, romanın *Ama Bunları Yazan Ben* adlı bölümünde kelimelerin arasında kaybolan adamı, şehirde yürüdükçe birşeyler görmek ile  yazının içinde ilerlemek arasındaki duygu benzerliğini düşünür... Sen Surat Okumayı Bilir Misin?’in şimdi baktığımız sayfaları, zamanla ve yeni buluşmalarla, Selçuk Demirel’in çizgisi ve insanlarının Orhan Pamuk’un elyazısı roman sayfaları arasında kendi yorumuyla, kendi mana arayışıyla gezinmesiyle oluşacaktır.

    Orhan Pamuk’un önsözünün son satırlarındaki vurgusuyla *kelimelerin ve resimlerin ruhunun aynı olduklarına inanan... biri yazar diğeri ressam iki kişinin* kaleminin ve fırçasının kardeşliğiyle...

Sen Surat Okumayı Bilir Misin? Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.