sadsad x
asdasd
70,00 TL
45,50 TL
%35 indirim
Kazancınız
:
24,50 TL
SEKÜLER ÇAĞ Hakkında Bilgiler
Türü: Genel Felsefe Kitapları
Sayfa Sayısı: 1048
ISBN: 9786053322955
Kapak: Ciltli
Kağıt Tipi: 2. Hamur
Basım Tarihi 2019
Charles Taylor
Charles Taylor
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • SEKÜLER ÇAĞ Kısa Özet

  Kitabın odak noktası, kamusal kurumlarda dinin rolü ve dini inançların hayatımızda ne kadar yer kapladığı değil, tüm bunlardaki değişimi mümkün kılan koşullar.

  - Jonathan Derbyshire, Philosopher’s Magazine

  Bu Charles Taylor’ın gerçekten büyük önem taşıyan, çığır açan bir kitabı, çünkü burada, tüm sekülarizm tartışmasını yeni bir kalıba dökmeyi başarıyor. Yaşadığım süre içerisinde yazılmış en önemli kitaplardan biri.

  - Robert N. Bellah

  Tanrı’ya, hatta belirli bir dine inanmamanın neredeyse imkânsız olduğu zamanlardan, dini inanışların *bireysel tercih* olarak görüldüğü ve akılcılaştırılmak zorunda hissedildiği günümüze nasıl geldik?

  2007’de yayımlandığı günden bu yana dünya çapında büyük ses getirmiş ve Templeton ödülünü kazanmış olan Seküler Çağ ’da Charles Taylor, beş yüzyıla yayılmış sekülerleşme sürecini anlamak için modern bilimin doğuşuyla kaybedilen şeylere değil, bu bilimi mümkün kılan *toplumsal tahayyüldeki* değişimlere bakmamız gerektiğini söylüyor.

  Taylor Batı kültür tarihinin bu uzun kesitini olağanüstü bir incelikle yansıtırken, bir yandan da günümüz koşullarında, aşkın bir varlıkla bağlantılı bir hayatın olanakları üzerine felsefi bir tartışmaya girişiyor.

 • 2. Hamur

SEKÜLER ÇAĞ Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.