16,00 TL
13,76 TL
%14 indirim
Kazancınız
:
2,24 TL
Şanlıurfa Karakeçili Kilimleri Hakkında Bilgiler
Türü: Geleneksel Sanatlar Kitapları
Sayfa Sayısı: 111
ISBN: 9789751616816
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Tipi: 1. Hamur
Basım Tarihi 2003
Taciser Onuk
Taciser Onuk
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Şanlıurfa Karakeçili Kilimleri Kısa Özet

  Prof. Dr. Taciser Onuk

  Tarsus`ta doğan Taciser Onuk, Kız Teknik Yüksek Öğretmen Okulu Resim Bölümü`nü bitirdi. Ankara Üniversitesi Eğitim Fakültesi Güzel Sanatlar Eğitimi bölümü`nde Master, Dil ve Tarih Coğrafya Fakültesi, Sanat Tarihi ve Arkeoloji Anabilim Dalı`nda "Doktora" çalışmalarını tamamladı. Gazi Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü`nden "Sanatta Yeterlik" derecesi aldı. Yardımcı Doçent, Doçent oldu. Gazi Üniversitesi Mesleki Eğitim Fakültesi Uygulamalı Sanatlar Eğitim Bölümü Moda ve Süsleme Tasarımı Eğitimi Anasanat Dalı`nda "Profesör" oldu.

  Gazi Üniversitesi Meslek Eğitim Fakültesi El Sanatları Eğitim Bölüm Başkan V., Giyim Eğitimi, Uygulamalı Sanatlar Eğitimi Bölüm Başkanlıkları ve Dekan Yardımcılığı görevlerinde bulundu. Halen Atatürk Yüksek Kurumu Atatürk Kültür Merkezi Başkanı görevini yapmaktadır.

  Pek çok ulusal ve uluslararası kültür ve dostluk derneklerinin kurucu üyeliğini yöneticiliğini yapan Prof. Dr. Taciser Onuk, "UNESCO Milli Kültür Komisyonu" ve "ICANAS" Executive Komite Üyesi`dir.

  Türk Kültürü Sanat Tarihi, Süsleme Sanatları, El Sanatları, Kadın ve Aileye yönelik konularda, yurtiçi ve yurtdışında kongrelere bildirilerle katıldı. Dergi, Gazete ve kitaplarda makale ve yazıları yayınlandı. Konferanslar verdi. Sergiler açtı. T.V programları yaptı . Yörelerde projeler uyguladı.

  "İğne Oyaları", "İçel El Sanatları", "Tarsus El Sanatları", "Osmanlı Çadır Sanatı" adlı kitapları yayınladı.

  Yrd. Doç. Dr. H. Feriha  Akpınarlı

  Şanlıurfa`da doğdu. Kız Teknik Yüksek Öğretmen Okulu Elsanatları- Çiçek Bölümü mezunu, A.Ü Eğitim Bilimleri Fakültesi Eğitim Programları Bölümünde "Yüksek Lisans" yaptı. G.Ü. Sosyal Bilimler Ensitüsünden "Sanatta Yeterlik" aldı. G.Ü. Mesleki Eğitim Fakültesi El Sanatları  Eğitim Bölümü Dokumaü-Örgü Ana Bilim Dalında "Yardımcı Doçent" oldu. Halen El Sanatları Eğitimi Bölümü Öğretim Üyesi olarak görev yapmaktadır. Ulusal ve Uluslararası Kültür ve dostluk dernekleri üyesi olan Akpınarlı ,UNESCO Milli Kültür Komisyonu üyesidir.

  El Sanatları konularında Ulusal ve Uluslararası kongrelere bildirilere katıldı. Dergi gazete ve kitaplarda makale ve yazıları yayınlandı. TV. Programları ve projeler yaptı. "Şanlıurfa Çulha Dokumacılığı" , "Tarsus El Sanatları " ve "İçel El Sanatları" olmak üzere üç kitabı bulunmaktadır.

 • 1. Hamur

Şanlıurfa Karakeçili Kilimleri Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.