sadsad x
asdasd
32,41 TL
24,96 TL
%23 indirim
Kazancınız
:
7,45 TL
Alışveriş Listeme Ekle
Sami Kumbasar Kitabı Hakkında Bilgiler
Türü: Genel Politika Siyaset Bilim ve Siyaset
Sayfa Sayısı: 512
ISBN: 9786055227197
Kapak: Ciltsiz
Mehmet Bilgin
Mehmet Bilgin
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
  • Ürün Özellikleri
  • Ödeme Seçenekleri
  • Sami Kumbasar Kitabı Kısa Özet

    12 Mart ve 12 Eylül’ü, TBMM’de bir milletvekili olarak yaşayan ve 12 Eylül sonrası siyasi yasaklı olan Sami Kumbasar’ın anılarını okurken, 1961 anayasasının sağladığı hak ve özgürlükler ortamında demokrasimizin imkanlar, sınırları ve bu ortamda yetişen fakat 12 Eylül yönetimi tarafından yasaklanan örnek bir siyasetçi tipi ile karşılaşacaksınız.
    1961 anayasasında demokrasimiz için çizilen sınırlar, 12 Mart döneminde daraltılmış, ancak bu yeterli olmamıştı. Ateşe yeni odunlar atıldı, kazanlar yeniden kaynatıldı ve 12 Eylül 1980’de ihtilal oldu. 12 Eylül’ü Türk toplumuna dayatanlar, hazırladıkları anayasa ve kanunlarla, 1961 Anayasası ile elde edilmiş hak ve özgürlükleri sanal hale getirdiler. Bu sistemin sürdürülebilmesi için de yeni siyasi parti ve yeni siyasetçi tipi yarattılar.
    Günümüzde karşı karşıya olduğumuz sorunları ve nedenlerini anlamak için, geçmişin iyi bilinmesinin gerekli olduğunu düşünüyoruz. Bu gün demokrasimizin sınırlarını genişletmek amacıyla öngörülenlerin tamamının gerçekleşmesi halinde bile, toplumsal gelirin adil olarak paylaşılması amacyla gerekli olan gerçek hak ve özgürlüklere nasl bir katkıda bulunacağını anlamak ve çıkış yolu bulmak için gereklidir.

Sami Kumbasar Kitabı Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.