sadsad x
asdasd

SAFE - Ebeveyn ve Çocuk Arasında Güvenli Bağlanma

Cilt Durumu Ciltsiz
Sayfa Sayısı 208
ISBN 9786052272022
Tüm Siparişlerde KARGO 1 LİRA!
20,37 TL %21
bkmkitap.com
Fiyatı
16,09 TL
Fiyat Alarmı
Paylaş:
 • SAFE - Ebeveyn ve Çocuk Arasında Güvenli Bağlanma Kısa Özet

  Anne ve babalar elbette çocuklarını çok severler ve asla zarar vermek istemezler. Ancak hayatın içinde öyle zamanlar vardır ki elimizde olmadan, çocuklarımızın sağlıklı gelişimine katkıda bulunacak doğru seçimleri yapamayabiliriz. Bu çok insani olmakla birlikte değiştirilemez ve telafisi olmayan bir durum değildir. Yeter ki ebeveynlik yaklaşımlarımız konusunda bilinçlenmeye gönüllü olalım. Unutmayalım ki çocuklarımızla sevgi dolu, sağlıklı ilişkiler kurabilmemizin ilk yolu onlarla henüz bebeklik döneminde güvenli bir bağ kurmaktan geçer! Güvenli bağlanan çocukların mutlu ve başarılı yetişkinlere dönüştükleri araştırmalarla kanıtlanmıştır.

  S.A.F.E kitabı, sonu olmayan ebeveynlik yolculuğunuzdaki ilk adımlarınıza ışık tutatacak güvenilir bir rehber.

  "Bağlanma kuramı bize, davranışları kazıdığımızda altında yatan, hepimize özgü kaygıyı, kederi ve güçlü bağ arayışını görmek için çok kıymetli bir fırsat sundu. Bağlanma yaklaşımı neden ilk sıcak bağın ve koşulsuz sevgiyle, kabulle kurulmuş yakın ilişkilerin koruyucu olduğunu ve neden ayrılık acısının hançer yarasından daha yaman olduğunu anlatır. Dr. Karl Heinz Brisch’in gerçek hayattan hikâyelerle ve muhteşem benzetmelerle, günlük dilde yazdığı S.A.F.E. kitabı, ebeveyn olmayı bekleyenlere, yeni ebeveyn olmuş olanlara ve uygulamacılara eşsiz bir 'güvenli bağlanma kılavuzu' niteliğinde. Dr. Brisch, hem güvenli bağlanan çocuklar yetiştirmeleri için ebeveynlere harika tavsiyelerde bulunuyor, hem de Bowlby’nin söylediği gibi, yolları çatallanarak güvenli raylardan ayrılıp güvensiz bağlanmanın kaygı ya da kaçınma yollarına sapanları anlamamız için gerçek hayattan örnekler sunuyor. Büyütenle kurulan güvenli bağlanma gelecekte mutlu, başarılı ve dayanıklı olmak için en değerli özkaynaktır.

  Yıllardır bağlanma konusunda çalışan bir araştırmacı ve akademisyen olarak bu eseri, bilimi topluma hizmet yolunda kullanmada değerli bir örnek olarak gördüğümü de belirtmek isterim."

  - Prof. Dr. Nebi Sümer

SAFE - Ebeveyn ve Çocuk Arasında Güvenli Bağlanma Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.