Peşinden Koşma Üzerine Çek

Servet Yayınevi

Barış Ege

155,00 TL
119,35 TL
%23 indirim
Kazancınız
:
35,65 TL
Peşinden Koşma Üzerine Çek Hakkında Bilgiler
Türü: Kişisel Gelişim Kitapları
Sayfa Sayısı: 384
ISBN: 9786057150165
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Tipi: 2. Hamur
Basım Tarihi 2022
satis-icon
Satış Rakamları 26 adet satılmıştır.
Barış Ege
Barış Ege
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Peşinden Koşma Üzerine Çek Kısa Özet

  "Bazı insanları bilirsin, herkes onlardan bahseder… Ellerine bir enstrüman aldıklarında adeta onu dile getirirler. Eğer o bir konuşmacıysa dinlerken asla sıkılmazsın, içindeki cesareti ortaya çıkarır, yüreğin çarpar. Eğer bir aşçıysa, sanki yemek yapan birini değil de en iyi eserini bitirmeye çalışan Picasso’yu izliyormuş gibi hissedersin. Kitaplarını okurken “Hiç bitmese!” der, filmlerini defalarca izler ama doyamazsın. Bir şirket ya da organizasyon yöneten bir liderse onların olduğu yerde güven duyar, ilham alırsın. Yokluğu da varlığı da hep hissedilir. Onları sahnede ya da futbol sahasında izliyor olman fark etmez, tüm hareketlerinde, sözlerinde bir ahenk vardır. Onların sana nasıl hissettirdiklerini asla unutamazsın…

  Herkes onlardan “Çok yetenekliler, keşke ben de öyle olabilseydim,” diye bahseder. Ancak konu yetenek, beceri ya da şans değildir. Birçoklarının yapmadıklarını çoktan yapmışlardır… Diğerlerinden farkları; dünyaya hafta sonunu beklemek, fatura ödemek, birilerinin onayını almak ya da yardım dilenmek için gelmediklerinin bilincinde olmalarıdır.

  Onların en büyük farkı, diğerlerinin hiç düşünmediği bir şeyi düşünmüş olmalarıdır. Ne için yaşadıklarının bilincindedirler. Büyük çoğunluğun keşfetmediğini keşfetmiş, hayat amaçlarını belirlemişlerdir. Odakları yalnızca tutku ile bağlı oldukları o amaçtır. Para kazanmak için kaygılanmazlar, beğenilmeme korkuları yoktur, onay alma beklentileri de… “Başarı; peşinden koştuğun değil, üzerine çektiğin şeydir.” sözünün vücut bulmuş hâli gibidirler. Onlar neden burada olduklarını bilir ve işlerini o kadar iyi yaparlar ki başkalarının kaygı duyduğu şeyler, onlara kendiliğinden gelir. "

  Editörün Notu: Elinizdeki kitap; Yolunu kaybedenlerin, bir çıkış yolu arayanların, vazgeçmek üzere olanların ya da şahane bir hayat için yeni yollar arayanların elinden tutan bir dost niteliğinde….

 • 2. Hamur

Peşinden Koşma Üzerine Çek Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.