sadsad x
asdasd
24,00 TL
12,00 TL
%50 indirim
Kazancınız
:
12,00 TL
Alışveriş Listeme Ekle
Namık Kemal'den Mektup Var Hakkında Bilgiler
Türü: Anı Mektup ve Günlük Kitapları
Sayfa Sayısı: 280
ISBN: 9786053609469
Kapak: Ciltsiz
Ali Akyıldız
Ali Akyıldız
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Namık Kemal'den Mektup Var Kısa Özet

  "Bir mektup bir ruhtur, konuşan sesin o kadar sadık bir aksidir ki, hassas kimseler onu aşkın en kıymetli hazineleri arasında sayarlar."
  -Honoré de Balzac-

  Namık Kemal, diğer pek çok özelliğinin yanında, edebiyat tarihimizde mektup türünün yerleşmesine ön ayak olan ve en çok mektup yazan ediplerin başında gelir; nitekim yazdığı mektupların sayısının on bin civarında olduğu tahmin edilmektedir. Baştan sona mücadelelerle geçip pek çok şeyi sığdırabildiği kısacık hayatının önemli bir kısmını, ailesinden, dostlarından, çevresinden ve İstanbul`dan uzakta geçirmek zorunda kalışının da sayının bu kadar kabarık oluşunda etkisi vardır şüphesiz.

  Bu eserde yayımlanan, Namık Kemal`in talebelerinden ve yetiştirmelerinden olan Hüseyin Hilmi Paşa`nın evrakı arasından çıkmış mektuplar, dönemin entelektüel yapısı, aydınların konumu, üzerlerindeki siyasî baskı ve devletle ve birbirleriyle olan ilişkileri gibi konulara ışık tutuyorlar. Namık Kemal`den Mektup Var`da günümüzde de yaşanan pek çok probleme, daha o zamandan dikkat çekildiği, Namık Kemal`in tarihin derinliklerinden hepimize seslendiği görülüyor.,

  Şimdi herkes kendisine yazıldığını düşündüğü mektubun zarfını açabilir artık...

Namık Kemal'den Mektup Var Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.