22,22 TL
14,44 TL
%35 indirim
Kazancınız
:
7,78 TL
Müzisyen Portreleri Hakkında Bilgiler
Türü: Grafik Sanatlar Kitapları
Sayfa Sayısı: 280
ISBN: 9789750835407
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Tipi: 2. Hamur
Basım Tarihi 2016
satis-icon
Satış Rakamları 1 adet satılmıştır.
Filiz Ali
Filiz Ali
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Müzisyen Portreleri Kısa Özet

  Uzun yıllar Türkiye’nin önemli gazetelerinde ve kültür sanat dergilerinde müzik eleştirileri yazan değerli müzikolog Filiz Ali’nin kaleminden bir çağa tanıklık edebilecek portreler...

  Türkiye’nin yetiştirdiği en önemli müzisyenler İdil Biret, Suna Kan, Ayla Erduran; dünyaca ünlü orkestra şefleri Herbert von Karajan, Antal Doráti, genç yetenekler Efe Baltacıgil, Zeynep Gedizlioğlu kitabın farklı bölümlerinde karşımızı çıkıyor.

  Filiz Ali, Müzisyen Portreleri’nde yaptığı çalışmalar ve organizasyonlar vesilesiyle pek çoğunu yakından tanıdığı dünyaca ünlü müzisyenlerin hayatlarını anlatıyor. Müzisyen dostlarını, izlediği konserleri ve pırıltısını yakaladığı gençleri anlatırken, müzik tarihinde önemli bir yer tutan öncü müzisyenleri de unutmuyor.

  Filiz Ali’nin yazılarının gözden geçirilmesiyle oluşturulan Müzisyen Portreleri, *Portreler*, *Gençler* ve *Ölümlerinin Ardından* başlığını taşıyan üç bölümden oluşuyor. Her bölümde yabancı müzisyenlerin ardından Türk müzisyenlere yer veriliyor.

  Müzisyen Portreleri, Filiz Ali’nin dediği gibi *Müzik mesleğinin çilesini hiç şikayet etmeden çeken, müzik aşkını bütün öteki aşk ve sevgilerin üstünde tutan, tüm dünya müzik severlerini bağırlarına basan bu eli öpülesi insanlara bir armağan…*

  Örnek hayatlar, uzun ve çileli çalışmalar, sanat uğruna kat edilen on binlerce kilometre... Filiz Ali, bu portrelerle okura, severek dinledikleri müzisyenlerin ne zor yollardan geçtiklerini anlattığı gibi, onların kimi kişisel özelliklerini de muzipçe dile getiriyor.

 • 2. Hamur

Müzisyen Portreleri Hakkında Yorumlar