sadsad x
asdasd
45,00 TL
31,05 TL
%31 indirim
Modern Sanat Hakkında Bilgiler
Türü: Diğer Sanat - Mimarlık Kitapları
Sayfa Sayısı: 424
ISBN: 9786058413313
Kapak: Ciltsiz
Özkan Eroğlu
Özkan Eroğlu
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
  • Ürün Özellikleri
  • Ödeme Seçenekleri
  • Modern Sanat Kısa Özet

    Kitap, 20. yüzyıldaki modern sanata dair bir şeyler söylemek istiyor. Söylemek istediğini kendine göre bir kataloglama mantığı içinde, ilgili zaman diliminin *modern* sanat ve sanatçı olguları üzerinden ele alırken, bir *20. yüzyılda modern sanatın küçük tarihi* öneriyor.

    Kitabın genel amacı ve kapsamında ele alınan sanatçılar, 20. yüzyılın modern sanat algısını oluşturarak, söz konusu algıyı derinden etkileyen sanatçılardır. Bu sanatçıların en derin iz bırakanları, en kapsamlı şekilde ele alınmaya çalışılmıştır. Genişçe ele alınan sanatçılar, zaman dilimlerinin hem modern, hem de kalıcı isimleri olarak gözükenleri olarak yorumlanmıştır. Günümüze yaklaştıkça eğilim veya üslup konusunun daha çok dikkat çektiği görülecektir. Çünkü son yıllarda kişilerden çok, olaylar daha ön planda yer almakta ve sanat, ancak sansasyon ile birlikte var olabilmektedir. Artık günümüzde *yaratıcı sanatçı* bulmak oldukça zorlaşmış, neredeyse olanaksız hale gelmiş durumdadır.

    Kitap, yazarının, *Sanatın Tarihi* ve *Türkiye’de Resim Sanatı* kitaplarının ardından bir devam mantığı içinde hem bir zinciri tamamlaması, hem de ülkemiz sanat tarihi ortamına sunulan bir üçlemenin oluşmasını sağlaması açısından da büyük önem taşıyor.

Modern Sanat Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.