sadsad x
asdasd
62,50 TL
46,88 TL
%25 indirim
Kazancınız
:
15,63 TL
Alışveriş Listeme Ekle
Marka Yönetimi Hakkında Bilgiler
Türü: İletişim - Medya Kitapları
Sayfa Sayısı: 728
ISBN: 9786053339489
Kapak: Ciltsiz
Nurhan Babür Tosun
Nurhan Babür Tosun
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
  • Ürün Özellikleri
  • Ödeme Seçenekleri
  • Marka Yönetimi Kısa Özet

    Günümüzde markayı sadece 'ayırıcı işaret' olarak nitelemek kabul gören bir anlayış değildir. Çünkü artık, kişinin kendi zihninde ve toplumda kendisini görmek istediği yere ulaşmasını sağlayan marka; bir isim, işaret veya logo olmaktan ötededir. Nitekim, Al Ries ve Laura Ries "...bir paketin üstündeki marka ismi ile tüketici zihnindeki marka ismi aynı şey değildir" diyerek markanın ürünün fiziksel varlığı ve fiziksel imgesinden öte, soyut algılamalara dayalı olduğunu ifade etmektedirler.

    'Marka' oluşumunun bir zorunluluk haline geldiği günümüzün çağdaş anlayışı, satmanın yolunun 'marka olmak' tan geçtiği yönündedir. Yoğun rekabetin yaşandığı günümüzde işletmeler, ürünlerini rakiplerine oranla daha tercih edilir kılmak için, hedef kitlenin zihninde ayırıcı algılamalar oluşturmayı zorunlu görmektedirler. Bu algılamaların oluşumu için yapılan tüm çalışmalar 'Marka Yönetimi' nin kapsamı içinde yer almaktadır. Marka yönetimi sürecinin başarıyla tamamlanması ise, bir markanın gerçek anlamda var olması demektir.

    Marka Yönetimi isimli bu kitapta sırasıyla marka ve marka yönetimi kavramı, marka konumlandırma, marka kimliği, markalama süreci, sembolik ve işlevsel markalama, marka denkliği, markalama stratejileri. markalama ve tüketici davranışı, marka iletişimi, markalama ve yeni medya konuları tartışılmaktadır. 

Marka Yönetimi Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.