Mali Tablolar Analizi Hakkında Bilgiler
Türü: Akademik Kitaplar
Sayfa Sayısı: 832
ISBN: 9789756759172
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Tipi: 1. Hamur
Basım Tarihi 2017
satis-icon
Satış Rakamları 53 adet satılmıştır.
Öztin Akgüç
Öztin Akgüç
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Mali Tablolar Analizi Kısa Özet

  Kitabın 16. baskısında; içerikleri, örnekleri değiştirilmiş, olanak ölçüsünde güncelleştirilmiştir.
  Kitabın önceki baskılardan farklı bir yönü de *Risk Analizi-Yönetimi* bölümünün kitaba eklenmesidir. İşletmelerin, kredi, likidite, kur, faiz, faaliyet, fonlama riskleri arttığından ve varlıklarını sürdürmeleri açısından da tehdit oluşturduklarından; risk yönetimi, risklerin öngörülmesi, önlemlerin zamanında alınması günümüzde yaşamsal önem kazanmıştır.
  İşletme yöneticileri, karar alma, plânlama, denetim, değerleme işlevlerini daha etkin bir şekilde yerine getirmede; sermaye sahipleri yatırım, finansman kurumları kredilendirme kararlarında mali tablolardan yararlanmaktadır. Devlet de, etkin vergi denetimi, teşvik ve destek tedbirleri uygulaması, Kamu İktisadi Teşebbüslerinin yönlendirilmesi, istatiksel veri sağlama, milli gelir hesapları açılarından mali tablolardan yararlanmaktadır. Mali tablolarda yer alan soyut rakamlardan çok, tabloların yorumu, analizi, önem ve anlam taşımaktadır.

  Ülkemizde mevzuatın çok sık değiştirilmesi, Tekdüzen Hesap Planı, vergisel düzenlemeler, muhasebe standartları, Uluslararası Finansal Muhasebe Standartları arasında değerleme ölçüleri, sınıflandırma, yaklaşım hatta terminoloji açısından farklar bulunması, tekdüzenliğin sağlanamaması, tabloların düzenlemesine, açıklamasına, yorumuna ek güçlükler katmaktadır. Kitapta düzenleme, yaklaşım farklılıklarına yer verilmesi, yinelemelere yol açmış, kitabın hacmini de etkilemiştir.

  Kitabın yeni baskısı, daha sağlıklı yönetim, yatırım, kredilendirme kararları alınmasına, denetim etkinliğinin sağlanmasına, vergi uyuşmazlıklarının azaltılmasına bir ölçüde yardımcı olabilir ve eğitim amacına da katkıda bulunabilirse işlevini yerine getirmiş olacaktır.

 • 1. Hamur

Mali Tablolar Analizi Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.