sadsad x
asdasd
20,00 TL
14,00 TL
%30 indirim
Kazancınız
:
6,00 TL
Alışveriş Listeme Ekle
Luka’nın Mesajı Hakkında Bilgiler
Türü: Hıristiyanlık Kitapları
Sayfa Sayısı: 260
ISBN: 9786054707355
Kapak: Ciltsiz
Michael Wilcock
Michael Wilcock
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Luka’nın Mesajı Kısa Özet

  Doktor Luka insanları –zengin ve yoksul, Yahudi ve uluslardan, erkek ve kadın, egemenler ve köleler- çok hayranlık uyandırıcı bulur. Müjdesi’nde İsa’yı sadece elit bir grubun değil, kendisine yönelen herkesin, her koşulun Kurtarıcısı olarak göstermekten büyük bir sevinç duyar.

  Luka Müjdesi’ni yazdığı zaman ne yaptığını çok iyi biliyordu. Bize amacını açılış ayetlerinde açıklar: İsa Mesih’in yaşamı ve öğretisiyle yaptıklarını sırasıyla ve doğru bir şekilde yazıya geçirmek. Michael Wilcock bu çekici açıklama kitabında bu açılış sözlerine özellikle dikkat eder. Ardından İsa’nın yaptıklarını ve sözlerini tek tek incelemeye girişir ve Luka’nın anlatısının yapısının bunların anlamını nasıl gözler önüne serdiğini gösterir.

  Luka’nın iyi haberi günümüzde de hala doğrudur. Kendimizi özellikle o noktaya koymadığımız sürece hiçbirimiz kurtuluşun ulaşamayacağı bir yerde değiliz. Bu bildirinin sadece kişisel yaşamlarımız için değil, aynı zamanda bir bütün olarak kiliselerimiz ve toplumumuz için de sonuçları bulunmaktadır.

  Michael Wilcock Bristol’daki Trinity Koleji’nde Pastörlük Çalışmaları Direktörlüğü yapmış ve ardından Durham’daki St Nicholas Kilisesi’nde hizmet etmiştir. Şimdi İngiltere’nin Eastbourne kentinde yazar ve konuşmacı olarak yaşamını sürdürmektedir. Aynı zamanda aynı kitap serisinde Hâkimler, Tarihler, Mezmurlar ve Vahiy kitaplarının yazarıdır.

Luka’nın Mesajı Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.