mitoloji-ve-inanc-kitaplari.jpg (67 KB)

İnanç ve Mitoloji Kitapları

Sıralama seçin
Toplam 2066 ürün görüntüleniyor.
Görünüm:


1 2 3 ... 6 ... 11 ... 22
Toplam 2066 ürün görüntüleniyor.
1 2 3 ... 6 ... 11 ... 22

İnanç Kitapları Serisi

İnsanın yaratılışından itibaren gelişen düşünce sistemi ilerleme gösterdikçe insanın kafasına takılan sorular temelde hep aynı doğrultuda ilerlemiştir. İnsanın düşünmeye başlaması ile önce kendisini sonra da çevresinde olan biteni sorgulama serüveninde ihtiyacı olan bazı cevapları bulmak için birşeylere inanma arzusu doğmuştur. İnanç kitapları bu doğrultuda bazı noktalarda insanın cevaplar bulmasına yardımcı olabilecek düşünce sistemlerini öğretmeye çalışır.

Düşünme ile birlikte insan cevap aradığı bazı sorulara akıl mantık ilişkisi içinde cevaplar bulabilmiştirancak bu süreçte fiziksel olarak anlamlandırıladığı için sadec akıl ve mantık yoluyla cevap bulunamayan durumlar ortaya çıkmıştır. İnançlar tam bu noktada devreye girmiştir ve cevap üretecek düşünce sistemini getirmiştir.

Batıl İnanç Kitapları

İnsan yaratılışı gereği çaresiz kaldığı olaylar karşısında korku hissine kapılır. Örnek olarak ölüm gibi hayatın en önemli gerçeği verilebilir. İnanç kitapları kategorisinde yer alan kitaplar aslında temel olarak bu soruya cevap bulma mantığı üzerine yazılan eserleri içermektedir. İnançlar insanlığın her döneminde karşılaşılan karşı konulamaz gerçeklere karşı var olmuş bir olgu olmuştur. Çünkü inançlar sınırlı bir güce sahip olan insanın kendisini daha güçlü hissetmesinin ana kaynağı olmuştur.

Bu durum yaşadığı zorluklara karşı koyamayan insana umut olmuş, yaşama gücü vermiştir. İnsan geliştikçe kendisinin doğadaki en özel varlık olduğu düşüncesini sorgulamaya başlar, kendisinin özel olduğunu hissetme nedeni her olayı kendine göre yorum yapmasıdır.

İnanç kitapları çaresiz biçimde cevaplar arayan insanın cevaplar bulmasını sağladığı konulardan bazıları yalnızlık, ölüm korkusu gibi konulardır. www.bkmkitap.com/kategori-listesi içinde yer alan kitapların tamamı seçkin kitap yazarları tarafından yazılmış kitaplardan oluşmaktadır. Yukarıda kısaca değinilen insanın inanca ihtiyaç duyması konusunda yeterli bilgi birikimine ulaşmanızı sağlayacak türden bilgiler içermektedir.

 

 

Daha fazla bilgi
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.