sadsad x
asdasd
45,00 TL
33,75 TL
%25 indirim
Kazancınız
:
11,25 TL
Küresel Minotauros Hakkında Bilgiler
Türü: Dünya Ekonomisi Kitapları
Sayfa Sayısı: 280
ISBN: 9786059949224
Kapak: Ciltsiz
Yanis Varufakis
Yanis Varufakis
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Küresel Minotauros Kısa Özet

  Syriza Hükümeti’nin Maliye Bakanı Yanis Varufakis’ten...

  *Tam zamanında yazılmış. Acilen ve muhakkak okunmalı...*

  - Terry Eagleton

  Finansallaşma, tamahkarlık, etkin şekilde düzenlenmemiş bankalar… bunların tümü küresel ekonomik krizin sorumlusu olarak gösterilmiştir. Fakat aslında her biri çok daha büyük, neredeyse mitolojik bir dramanın alt başlıklarından ibarettir. İzleri ta 1929 Büyük Buhranı’na dek sürülebilir bu dramanın. Ama orada kalmaz. Tıpkı Girit canavarına haraç ödemeye mecbur bırakılan Atinalılar gibi, dünyanın, *Küresel Minotauros*u yani Amerika’nın bütçesini ve ticaret açıklarını finanse etmeye başladığı 1970’lere uzanır. Şimdiyse, Avrupa’da derinleşmekte olan krizden kemer sıkma politikalarına dair hararetli tartışmalara, ölümcül yara almış Minotaurus’un yol açtığı sonuçlar her yanımızı sarmış halde.

  Hem bilimsel bir titizlikle hem de alışıldık bir iktisatçıdan pek beklenmeyecek edebi bir üslupla kaleme alınmış Küresel Minotauros bildiğimiz haliyle dünyaya damgasını vurmuş sosyo-ekonomik olaylara dair kapsamlı bir pencere açıyor ve akıldışı küresel ekonomik düzenimize bir nebze de olsa yeniden akıl katabilmek için eldeki seçenekleri ortaya seriyor.

  Yunanistan ile Troyka arasındaki gerilimin ve müzakerelerin Avrupa kıtasının tümü için hayati önem arz ettiği bu dönemde hükümetin Maliye Bakanı olarak çalışan ve SYRIZA’nın önderlerinden olan Varufakis’in bu çalışması daha da önem taşıyor.

Küresel Minotauros Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.