sadsad x
asdasd
18,52 TL
12,41 TL
%33 indirim
Krallar’ın Mesajı Hakkında Bilgiler
Türü: Hıristiyanlık Kitapları
Sayfa Sayısı: 525
ISBN: 9786054707188
Kapak: Ciltsiz
John W.Olley
John W.Olley
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Krallar’ın Mesajı Kısa Özet

  ‘Muhteşem Kutsal Kitap Bugün Konuşuyor serisini çok fazla methedemem. Sayesinde kişisel yaşamım ve öğretme hizmetim zenginleşti.’

  Stuart Briscoe

  ‘Kutsal Kitap Bugün Konuşuyor kitaplarını ilham verici, eğitimsel ve pratikte kullanmakta muazzam buluyorum.’

  Stephen Gaukroger

  1&2. Krallar’ın başlangıcında, Süleyman’ın krallığı esenlik, gönenç, uluslararası dinamik ticaret ve ihtişamlı bir ibadet merkezi sağladı. Bunun tam aksine sonunda, halk ve kralları sürgüne gönderildi; Yeruşalim ve tapınak harabeye döndü. Bu yenilgiye bizzat uğramış kişiler tarafından anlatılmış olan bu tersine çevrilmiş öykü bugün değerli olabilir ve ‘her iyi iş için’ bizi donatabilir?

  John Olley Krallar kitaplarının nasıl ‘vaaz edilmiş tarih’ olduğunu gösterir. Kısa dönem ‘başarı’ fakat nihai düşüşe giden yolların anlatımı içerisinde, Tanrı’nın devam eden amaçlarına ve vaatlerine ve şimdiki zamanda insanların verdiği karşılığa dair umut işaretleri mevcuttur.

  Zengin ve sık sık şaşırtıcı yollarla, Krallar’daki anlatı, gündelik yaşamlarında, ulusal ve evrensel olayların girdabının tam ortasında Tanrı’ya tapınırlarken, güvenirlerken ve itaat ederlerken, Hristiyan inanlılarının imanını ve yaşamını şekillendirmiş ve şekillendirmeye de devam edecek olan tarihin bir parçasıdır.
  John W. Olley, 1991’den 2003’e kadar Başkan olarak hizmet verdiği Vose Seminary, Perth’te (daha önce Batı Avustralya Baptist Theological College) Araştırma Görevlisi’dir. Ayrıca Hong Kong’ta da dersler vermiştir ve yayınladığı çalışmaları arasında Hezekiel’in Septauginta Grekçe metni üzerine bir yorumu bulunmaktadır.

Krallar’ın Mesajı Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.