sadsad x
asdasd
69,00 TL
68,31 TL
%1 indirim
Kazancınız
:
0,69 TL
Alışveriş Listeme Ekle
Klasik Mekanik Hakkında Bilgiler
Türü: Akademik Kitaplar
Sayfa Sayısı: 703
ISBN: 9786055884284
Kapak: Ciltsiz
Emine Rızaoğlu
Emine Rızaoğlu
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
  • Ürün Özellikleri
  • Ödeme Seçenekleri
  • Klasik Mekanik Kısa Özet

    Mekanik, ister lisans ister lisansüstü düzeyinde olsun, en çok zorlandığımız derslerin başında gelmektedir. Mekaniğin her iki düzeydeki öğrenimimiz sırasında ilk karşılaştığımız ders oluşu, birikiminin fazla ve her bir problemin çözümünün kendine özgü zorluklarının bulunması bunda büyük rol oynamaktadır. Bu kitap lisans düzeyi programlarında yer alan Mekanik dersinde okutulan konuları kapsamaktadır.

    Ayrıca, yüksek lisansta okutulan mekanik dersi için de hazırlayıcı niteliktedir. Kitapta sekiz bölüm ve on ek bulunmaktadır. İlk altı bölüm Newton Mekaniğine ve son iki bölüm de Analitik Dinamiğe ayrılmıştır. Eklerde kitapta kullanılan matematik bilgiler yer almaktadır. Bütün bölümlerde, fiziksel düşünce öne çıkartılmaya çalışılmış, gereksiz matematik işlemlerden kaçınılmıştır.

    Ayrıca, ilk dört bölümde, isteyen okuyucuların sürekliliği bozmadan atlayabilmeleri için bir konuyla ilgili daha ayrıntılı veya yüksek düzeydeki bilgiler kutulara yerleştirilmiştir. Bütün bölümlerde, bölümleri oluşturan kısımların pek çoğunun sonuna çözümlü alıştırmalar ve yanıtları verilen problemler eklenmiştir.

Klasik Mekanik Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.