astronomi.jpg (169 KB)

Astronomi Kitapları

Sıralama seçin
Toplam 123 ürün görüntüleniyor.
Görünüm:


1 2
Toplam 123 ürün görüntüleniyor.
1 2

Gökyüzünü ve gök cisimlerini yakından inceleyen astronomi, insanoğlunun her zaman ilgisin çekmiştir. Ulaşılamayan, ulaşması güç olan astronominin büyülü bir tarafı her zaman olmuştur. Gökyüzünün tılsımı insanoğlunu kendisine çekmiş ve muhtemelen sonsuza kadar da çekecektir.

Astronomi fizik bağlantılıdır. Astronotlar ve bilim adamları fizik bağlantılı astronomi ile ilgilenirken mutlaka belirli kaynaklardan ve eğitim süreçlerinden geçmektedir. Gök bilimini daha yakından inceleyebilmek için uzaya çıkmaya tabii ki gerek yoktur. Bu alanda yazılmış Astronomi kitapları mevcuttur. Her geçen gün de artmaktadır.

En Yeni Astronomi Kitapları

Kitap dünyasında Astronomi kitapları her geçen gün artmaktadır. Bunun en büyük sebebi, insanın bilinmeyeni merak etmesidir. Astronomi kitapları kişinin aklındaki sorulara bir nebze de olsa yanıt bulmaya çalışmaktadır. Zamanın kısa tarihi, kozmos evrenin ve yaşamın sırları, büyük bileşim, batlamyus, astronomi, hiç yoktan bir evren gibi son derece bilgilendirici kaynak gösterilen Astronomi  kitaplar çıkmaktadır.

Yeni başlayanlar için astronomi kitapları ve genel atlas astronomisi de astronomi hakkında bilgi sahibi olmak isteyenler için başlangıç niteliğindedir. Astronomi kitaplarının, el kitabı olmasındaki en büyük sebep; yıldız haritalarını inceleyerek, astronomi hakkında bilgi sahibi olmanızı sağlamasıdır.

Astronomi Kategorisinde Yer Alan Kitaplar

Astronomi kitapları hakkında bilinmesi gerekenler nelerdir diye baktığımızda, Astronomi kitapları kategorisinde birçok seçenek bulmak mümkündür. Uzak galaksiler ve Nebulalar hakkında bilmek istedikleriniz, süpernovalar, gezegenler hakkında bilmek istediğiniz tüm detaylara astronomi kitapları sayesinde ulaşabilirsiniz.

Kara delik nedir? Kaynağı nedir? Pulsarlar hakkında ayrıntılı bilgi ve gezegenlerin aydınlanmayı bekleyen kimlikleri hakkında bilgi sahibi olmak pek tabii ki astronomi kitapları sayesinde mümkündür. Evren ile ilgili bilmek istedikleriniz, evrenin tarihi ve evren ile ilgili aklınızdaki tüm sorulara astronomi kitapları sayesinde yanıt bulabilirsiniz.

 

Daha fazla bilgi