KGK Bağımsız Denetçilik Sınavına Hazırlık Genel Hukuk Mevzuatı

Akademi Consulting Training

Adalet Hazar

25,00 TL
19,00 TL
%24 indirim
Kazancınız
:
6,00 TL
KGK Bağımsız Denetçilik Sınavına Hazırlık Genel Hukuk Mevzuatı Hakkında Bilgiler
Türü: Genel Kitaplar
Sayfa Sayısı: 284
ISBN: 9789759138738
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Tipi: 1. Hamur
Basım Tarihi 2014
satis-icon
Satış Rakamları 1 adet satılmıştır.
Adalet Hazar
Adalet Hazar
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
  • Ürün Özellikleri
  • KGK Bağımsız Denetçilik Sınavına Hazırlık Genel Hukuk Mevzuatı Kısa Özet

    Her geçen gün artan finansal piyasaların gelişmişlik düzeyi, piyasa oyuncularına ilişkin de yeni kuralların konulmasına yol açmaktadır. Para ve sermaye piyasalarının en önemli unsurlarından birisi güven iken, bir diğeri elde edilecek kazanç seviyesi ve bunun karşılığında üstlenilen risktir. Piyasaların derinleşmesi, bu kapsamda hem ürün çeşitliliğinin artması, diğer taraftan da işlem hacminin artması ile gerçekleşmekte olup, bu husus ekonomiler açısından büyük önem taşımaktadır. Bu önem çerçevesinde düzenleyici ve denetleyici otoriteler de istikrarlı, sağlıklı ve düzenli piyasalar için sürekli dinamik kalmak durumundadırlar.

    Kamu Gözetimi Muhasebe ve Denetim Kurumu tarafından açılan bağımsız denetçilik sınavı, 6 temel konudan oluşmaktadır. Sınava girecek adaylara çalışma kolaylığı sağlamak ve çok sayıda test çözümü ile bilgilerini daha da kalıcı kılmak açısından güncel konu anlatımını içeren bu kaynak kaynak KGK Bağımsız Denetçilik Sınavının Genel Hukuk Mevzuatı (Ticaret Hukuku, Borçlar Hukuku, İcra ve İflas Hukuku, Medeni Hukuk, Vergi Hukuku, Sosyal Güvenlik Mevzuatı, İdare Hukuku) bölümüne girecek adaylara yönelik hazırlanmıştır.

    Her alt konu sonunda, daha önceki sınavlarda çıkmış veya çıkma ihtimali olan sorular, ayrıntılı çözümleri ile yer almakta olup, en sonda ise deneme sınavı bulunmaktadır. Bu bakış açısı ile hazırlanan kitap, en güncel bilgileri içeren kaynak niteliğindedir.

  • 1. Hamur

KGK Bağımsız Denetçilik Sınavına Hazırlık Genel Hukuk Mevzuatı Hakkında Yorumlar