Kamulaştırma Bilirkişiliği

Adalet Yayınevi

Ahmet Başözen

70,00 TL
64,40 TL
%8 indirim
Kazancınız
:
5,60 TL
Kamulaştırma Bilirkişiliği Hakkında Bilgiler
Türü: Hukuk Üzerine Kitaplar
Sayfa Sayısı: 170
ISBN: 9786051469393
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Tipi: 1. Hamur
Basım Tarihi 2016
Ahmet Başözen
Ahmet Başözen
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
  • Ürün Özellikleri
  • Kamulaştırma Bilirkişiliği Kısa Özet

    Bu çalışmada bilirkişilik kurumu tüm yönleriyle incelenmeyip; sadece kamulaştırma davalarında özellik arzeden durumlar özel hukuk yargılaması çerçevesinde ele alınmıştır.

    Kamulaştırma davalarında bilirkişiliğin yargılama hukuku kuralları bağlamında ifade ettiği anlam ve özellikler bu çalışmanın ana çerçevesini oluşturmaktadır. Diğer bir ifade ile kamulaştırma davalarında bilirkişilerin seçilmesi, görevlendirmesi, raporun delil niteliği gibi yargılama hukukuna ilişkin konular üzerinde durulmuş olup; bilirkişilerin kamulaştırma davalarında kendi meslekleri çerçevesinde bilmeleri gereken bedel tespit esasları ile ilgili hususlara değinilmemiştir.

    Çalışmada öncelikle kamulaştırma ve kamulaştırmasız el atma ile ilgili genel bilgiler verilmiş; akabinde genel bilirkişilik ile de karşılaştırmalı olarak kamulaştırma bilirkişilerinin seçimi, görevlendirilmesi, raporun hazırlanması, içeriği, rapora karşı koyma usulleri, raporun delil değeri gibi kamulaştırma bilirkişiliği ile yakından özellik arzeden konular incelenmeye çalışılmıştır.

  • 1. Hamur

Kamulaştırma Bilirkişiliği Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.