sadsad x
asdasd

Kamu Personeli Seçme Sınavına Yardımcı Makro İktisat

Murathan Yayınevi

Ersan Bocutoğlu

27,78 TL
Kamu Personeli Seçme Sınavına Yardımcı Makro İktisat Hakkında Bilgiler
Türü: Genel Kitaplar
Sayfa Sayısı: 614
ISBN: 9786055451899
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Tipi: 1. Hamur
Basım Tarihi 2013
Ersan Bocutoğlu
Ersan Bocutoğlu
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Kamu Personeli Seçme Sınavına Yardımcı Makro İktisat Kısa Özet

  Ersan Bocutoğlu

  1949 yılında İçel Vilayetinin Silifke İlçesi`nde doğdu. 1971 yılında Ankara Üniversitesi Siyasal Bilimler Fakültesi, İktisat ve Maliye Bölümü`nden mezun oldu.

  1972 yılında Karadeniz Teknik Üniversitesi`nde İktisat Asistanı olarak göreve başladı. 1975 yılında İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi`nde iktisat doktoru oldu. Doktora sonrası çalışmalarını Oxford Üniversitesi`nde yürüttü. 1982 yılında doçent ve 1989 yılında profesör oldu.

  Karadeniz Teknik Üniversitesi`nde Bölüm Başkanlığı, Dekanlık, Rektör Yardımcılığı, Karadeniz, Kafkasya ve Orta Asya Ülkeleri Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürlüğü, Stratejik Araştırmalar Merkezi Müdürlüğü görevlerinde bulundu. Giresun Üniversitesi`nin Rektör vekilliği görevini yürüttü. Devlet Bakanlığı adına Karadeniz Bakır İşletmeleri`nde Denetim Kurulu Üyesi ve International Black Sea Clup irtibat sorumlusu olarak göreve yaptı.

  Türk, İngiliz, Fransız ve Alman dillerinde yayınlanmış 7 kitabı, 17 makalesi ve 36 bildirisi bulunmaktadır. Black Sea Commission on Conflicts, Central Eurasian Studies Society, İktisadi Araştırmalar Vakfı, Türkiye Ekonomi Kurumu ve TÜBİAD üyesi, The Conference of Peripheral and Maritime Regions of Europe ve Balkan and Black Sea Geographical Commission`un irtibat sorumlusu olup, halen Karadeniz Teknik Üniversitesi Rektör Danışmanı ve İktisat Bölüm Başkanı`dır.

  Evlidir, iki çocuk ve üç torun sahibidir.

  Yazarın lisansve lisansüstü alanlarda yayınlanmış diğer eserleri şunlardır: ``Karşılaştırmalı Makro İktisat`` ve ``İktisadi Düşünceler Traihi``.

 • 1. Hamur

Kamu Personeli Seçme Sınavına Yardımcı Makro İktisat Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.