16,67 TL
11,67 TL
%30 indirim
Kazancınız
:
5,00 TL
İş`te Sun Tzu Hakkında Bilgiler
Türü: Yönetim Kitapları
Sayfa Sayısı: 240
ISBN: 9789752753204
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Tipi: 2. Hamur
Basım Tarihi 2015
Werner Schwanfelder
Werner Schwanfelder
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • İş`te Sun Tzu Kısa Özet

  Piyasanın aynı zamanda rakip şirketler arasında bir tür savaşın da alanı olduğu gerçeği dikkate alınırsa Çinli bilge-komutan Sun Tzu`nun savaş sanatı ve stratejisi üzerine söyledikleri önemli ve anlamlı olacaktır. 2500 yıl öncesinden seslenen Sun Tzu`nun sadece bir komutan değil bir bilge, bir filozof olarak yazıya döktüğü dünyanın en eski savaş stratejileri her dönemde işe yaramış, onları iyi kavrayan ve yaratıcı bir şekilde uygulayanlar başarıya ulaşmıştır.

  Uzakdoğu bilgeliğinde sıkça karşımıza çıktığı gibi, "Zoru henüz kolayken tasarla, büyüğü henüz küçükken yap" gibi, çok basit gibi görünen ancak üzerine yeterince düşünüp kavrandığında derinliği, zenginliği anlaşılan bu stratejik ilkeler "13 Emir" olarak toparlanmıştır; evrenin bütünlüğüne ve doğal akışına karşı yapılan her türlü müdahale ve zorlamayı mahkûm eden Sun Tzu esas olarak "akışa uyum sağlamayı" öngörür.

  "Gerçek önder savaşmadan kazanan önderdir" derken iş dünyasındaki rekabet ve savaşta nasıl davranılması gerektiğini ortaya koyan Çinli bilge-komutanın ilkeleri aynı zamanda yaşam savaşında da yol gösteriyor.

  İşleriniz ister iyi isterse kötü olsun, Sun Tzu`nun görüşleri, önerileri ufkunuzu açacak, doğru kararlar vermenize rehberlik edecektir.

 • 2. Hamur

İş`te Sun Tzu Hakkında Yorumlar