sadsad x
asdasd

İmar Hukukunda Planlama Süreci ve Arazi ve Arsa Düzenlemeleri (Parselasyon)

On İki Levha Yayınları
87,96
76,53
%13 indirim
İmar Hukukunda Planlama Süreci ve Arazi ve Arsa Düzenlemeleri (Parselasyon) Hakkında Bilgiler
Türü: Hukuk Üzerine Kitaplar
Sayfa Sayısı: 698
ISBN: 9786051524023
Boyut: 17 x 0
Kapak: Ciltli
Ömer Köroğlu
Ömer Köroğlu
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya

İmar Hukukunda Planlama Süreci ve Arazi ve Arsa Düzenlemeleri (Parselasyon) Hakkında Yorumlar

  • Ürün Özellikleri
  • Ödeme Seçenekleri
  • İmar Hukukunda Planlama Süreci ve Arazi ve Arsa Düzenlemeleri (Parselasyon) Kısa Özet

    Bu baskı, 3194 sayılı Kanunun 11. ve 18. maddelerinde 6704 sayılı Kanunla yapılan ve kamuya ait gayrimenkuller ile arazi ve arsa düzenlemesi konusuna yeni bir boyut getiren değişikliklerin yer alması dışında, ikinci baskı ile aynı içeriktedir.

    İmar Hukuku içinde yer alan konu, kavram, terim, ifade, ilke, esas ve kurumları, en genel ve kapsamlı çerçevede içeren İmar Kanunu temel alınarak yapılan bu incelemede, Kanunun genel yapısına bağlı kalınmakla beraber, sadece Kanun maddelerinin ve hükümlerinin açıklanması, içeriğinin değerlendirilmesi ve yorumlanması hedeflenmemiştir.

    Yeri geldiğinde, karmaşık ve dağınık bir hal almış imar mevzuatının yanında, ilgili yargı kararları gözönünde bulundurulmuş, İmar Hukuku kapsamında, anlam ve uyum bütünlüğü içinde planlama süreci ile arazi ve arsa düzenlemelerine yönelik değişik konu ve kavramlara ilişkin ayrıntılı açıklama ve değerlendirmelerin yapılması, gerekli görülen yerlerde sayısal örneklerin verilmesi amaçlanmıştır. Çalışmanın planı ve ana yapısı belirtilen bu hususlar doğrultusunda kurgulanmıştır.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.