sadsad x
asdasd

İktisat Okulları Çalışma Kitabı

Orion Kitabevi
20,00
17,80
%11 indirim
İktisat Okulları Çalışma Kitabı Hakkında Bilgiler
Türü: İşletme, Muhasebe, Maliye Kitapları
Sayfa Sayısı: 295
ISBN: 9786055145385
Boyut: 14.5 x 0
Kapak: Ciltsiz
İlker Parasız
İlker Parasız
Devamı
Kampanya

İktisat Okulları Çalışma Kitabı Hakkında Yorumlar

 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • İktisat Okulları Çalışma Kitabı Kısa Özet

  XVIII. Yüzyıl başlarından itibaren ekonomik ve siyasi hayatta meydana gelen değişiklikler düşünürleri, ekonomik olayların sebeb ve sonuçları hakkında düşünmeye, araştırmaya zorlamış ve ekonomik olaylar toplum hayatında önem kazanmaya başlamıştı. Bilimsel anlamda iktisadi düşünce bazı düşünürlere göre Merkantilizm ile başlamaktadır. Klasik iktisatta reform olarak incelenen Neoklasik iktisadi düşünceye kadar, Merkantilist, Fizyokrat ve klasik okulun düşünce sistemi açıklanmaktadır. Kitapla, Neoklasik iktisadi düşünce, Keynesyen devrim ve diğer düşünce okullarına, bu okulların temsilcilerine, öğrencilerin günümüz sorunlarına eğilmeleri ve bu sorunları daha iyi kavrayabilmelerini sağlamak amacıyle daha geniş yer verilmiştir.

  Bu eserde iktisat okullarının temel düşünceleri çıkmış sorularla bir arada ele alınmıştır. Bu kitapta sınavlarda çıkmış sorular, özgün sorular ve çözümleri bulunmaktadır.

  Bu kapsamda; KPSS, Sayıştay, Mali Hizmetler Uzman yardımcılığı, Ziraat Bankası Teftiş Kurulu ve Kamu İhale Kurumu, Kaymakamlık, İç denetçilik, gibi sınavlarla ilgili iktisat okulları sorularının çözümlerine, bu konuların hemen arkasında yer verilmiştir. Daha sonrada bölüm ile ilgili pekiştirme sağlamak amacıyla test soruları eklenmiştir. Dolayısı ile okuyucu hangi bölümlerde zorlanıyorsa o bölüm konularını ve sorularını tercih ederek daha çok çalışma olanağı bulup eksiklikleri giderecektir.

  Bu eserin okuyucusu, bir yandan iktisat okullarına ilişkin çıkmış soruların ağırlıklı olarak hangi konulardan geldiğini tespit edebilecek, bir yandan da dersin en temel konularını incelemiş olacaktır.

  İktisat okulları çalışma kitabı tüm okuyuculara faydalı olmasını dileriz.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.