sadsad x
asdasd

Hz. Mevlana ile Aile Terapisi

Timaş Yayınları

Nevzat Tarhan

135,00 TL
94,50 TL
%30 indirim
Kazancınız
:
40,50 TL
Hz. Mevlana ile Aile Terapisi Hakkında Bilgiler
Türü: Kişisel Gelişim Kitapları
Sayfa Sayısı: 320
ISBN: 9786050829891
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Tipi: 2. Hamur
Basım Tarihi 2022
Nevzat Tarhan
Nevzat Tarhan
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Hz. Mevlana ile Aile Terapisi Kısa Özet

  *Evlilik iki şeye bağlıdır: Doğru insanı bulmaya ve doğru insan olmaya.*

  - Hz. Mevlânâ

  Günümüzde dünya bir medeniyet krizi yaşıyor, aileler dağılıyor, çocuk ruh sağlığı sorunları geometrik hızla artıyor, nikâh karşıtı akımlar hızla yükseliyor. Öyleyse eski sorulara yeni cevaplar vermek gerekiyor.

  Mesnevî Terapi`de, Hz. Mevlânâ`nın asırlar aşan bilgeliğini modern psikolojiyle bağdaştırarak insanın anlam arayışında kendi iç hakikatini görmesini vurgulayan Prof. Dr Nevzat Tarhan, bu kez merceğini aileye tutuyor. Aile içi ilişkilerde neyi nasıl yapabileceğimizi Hz. Mevlânâ`nın yaşamı ve Mesnevî hikâyeleri ışığında ele alıyor. Merkeze kadim bilgeliğin temsili mahiyetindeki olay ve anekdotları koyarak eşler arası dinamiklerin, ebeveynlerin çocuklarıyla iletişimlerinin nasıl gelişmesi gerektiğine değiniyor. Hikâyelerden çıkardığı ruha şifa önerilerle hem eşlere hem de ebeveynlere bir manevî gelişim haritası sunuyor.

  *Aileyi korumak günümüzün en önemli meselelerinden biri. Hz. Mevlânâ ise çağlar aşan hikmetli bakışıyla bireyin ve toplumun dönüşümünü sağlayacak anahtarlar sunuyor. Yakaladığı ezber bozucu örneklerle sadece kendi dönemine değil bugünün ihtiyaçlarına da cevap verecek öneriler getiriyor. O insandaki eğilimleri görüyor, tespit ediyor ve hikâyeleştirerek bugüne aktarıyor. Ondan alacağımız çok ders var.*

  - Prof. Dr. Nevzat Tarhan

 • 2. Hamur

Hz. Mevlana ile Aile Terapisi Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.