sadsad x
asdasd

Herkes İçin Siber Güvenlik

Abaküs Kitap
37,50 TL
22,50 TL
%40 indirim
Kazancınız
:
15,00 TL
Alışveriş Listeme Ekle
Herkes İçin Siber Güvenlik Hakkında Bilgiler
Türü: Ağ Ve Networking Kitapları
Sayfa Sayısı: 176
ISBN: 9786052263587
Kapak: Ciltsiz
Cemal Taner
Cemal Taner
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Herkes İçin Siber Güvenlik Kısa Özet

  Siber Uzayda Güvenlik Önlemleri

  Günümüzde ağa bağlanan cihaz sayısı ve çeşidi hızla artıyor. Daha düne kadar sadece birkaç bilgisayar, yazıcı ve sunucudan oluşan ağlar yerine, Nesnelerin İnternet’i (IoT) kavramı ile birlikte kombiden kahve makinesine, arabadan ayakkabıya kadar her nesnenin, her şeyin ağa bağlandığı ağ yapıları ile karşılaşmaya başladık.

  Ağa bağlanan cihazların sayısının ve çeşidinin artması ile birlikte bu cihazların güvenliğini sağlamak en önemli konu haline gelmiştir. Bireylerden kurumlara kadar herkes bilgi işlem cihazlarının güvenliğini sağlamak zorunda. Bu yapılmadığında paradan zamana, itibardan değişik kaynaklara kadar birçok kayıp yaşanmakta. Hepimizin elindeki cep telefonları, bilinçli kullanılmadığında bir mağduriyet aletine dönüşebiliyor. Kurumlar verilerini koruyamadıklarında mevcut kanunlara göre büyük para cezaları ile karşılaşabiliyor.

  Bilgi işlem cihazlarımızı korumaktan verilerimizi korumaya kadar gerekli önlemleri alma işlemlerine siber güvenlik diyoruz. Siber güvenlik bireylerden kurumlara oradan devletlere kadar herkesin önem vermesi gereken konuların başında geliyor.

  Bu kitapta 7’den 77’ye herkes için gerekli olan siber güvenlik konularını öğrenmenin yanında, ülkemizin yerli ve milli ürünü Berqnet Bütünleşik Güvenlik Sisteminin kurulum ve yapılandırma ayarlarını da göreceksiniz.

Herkes İçin Siber Güvenlik Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.