Hazır Cevap Fizikçi Resimli Rehber

Palme Yayıncılık

Richard A. Muller

260,00 TL
226,20 TL
%13 indirim
Kazancınız
:
33,80 TL
Hazır Cevap Fizikçi Resimli Rehber Hakkında Bilgiler
Türü: Astronomi Kitapları
Sayfa Sayısı: 139
ISBN: 9786052824856
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Tipi: 1. Hamur
Basım Tarihi 2020
satis-icon
Satış Rakamları 15 adet satılmıştır.
Richard A. Muller
Richard A. Muller
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Hazır Cevap Fizikçi Resimli Rehber Kısa Özet

  Sizi hayrete düşüren gerçekleri öğrenin!

  Arkadaş ve akrabalarla yaptığınız tartışmaları kazanın!

  Bu kitap işte bunları ve daha fazlasını vadediyor. Hazırcevap fizikçi olabilirsiniz.

  Tamam, bu kitabı yalayıp yutmak sizi Ulusal Laboratuvarda bir iş sahibi yapmaz, ama gelecek partide kendinizi fizikçi gibi tanıtmanıza (tabii bunu istiyorsanız9 yardımcı olabilir. Ve bu kitaptan öğreneceğiniz ikilemli sürprizlere dayalı akıllı iddialarla, ilk günde kitaba ödediğiniz parayı çıkaracağınızı söyleyebilirim.

  Ve yine de bu kitap göründüğünden daha ciddidir. Okuyun, sayfalarını çevirin, göz gezdirin, keyfine varın, göreceksiniz ki düşünebileceğinizden fazlasını öğrenmişsiniz. Okul dışında edindiğiniz bilgiler ummadığınız bir zaman işinize yarar. Sakla samanı, gelir zamanı. Fizik sürprizlerle, ikilemlerle ve zıtlıklarla doludur. Kısmen bu sebepten fizik öğrenmek zordur. Sezgisel olmayan anekdotlar gizemli olayların çözülmesine yardımcı olabilir ve sizi güldüren fizik daha kolay hatırlanan fiziktir.

  Bu kitabın her sayfasında öğrenmeye değer bilgiler vardır. Çoğu değilse de önemli problemleri fizikle ilintili olan yüksek teknoloji dünyasında yaşıyoruz. Şu teme alanları düşünün:küresel ısınma ve alternatif enerji; hava durumu uyduları ve casus uyduları; nükleer bombalar ve nükleer güç santralleri; tsunamiler ve kasırgalar. İster dünya lideri, ister sadece oy veren bir vatandaş olun, karar verme yeteneğinizi ancak bazı temel olayları ve sayıları bilerek geliştirebilirsiniz. Bunları mizah yolu ile öğrenmekten daha iyi bir yöntem var mı?

  Bu kitaptaki insanı hayrete düşüren gerçeklerin çoğu ileri teknoloji dünyamızın önemli bir yanını yansıttığı için kapsanmıştır. Kimileri sadece bizi hayrete düşürdüğü için alınmıştır. Önce resimle başlayın, başlıklarını okuyun, kafanız karışsın, bilmeceyi görün, çözümü tahmin edip edemeyeceğinize bakın ve sonra karşı sayfadaki açıklamayı okuyun. Kesinlikle bu öğrenmenin sıkıntısız bir yoludur.

  Bu kitaptaki fizik anekdotları Berkeley`de verdiğim dersten seçilmiştir. Dersin resmi olmayan başlığı " Gelecek Başkanlar İçin Fizik " tir ve aynı başlıklı popüler bir kitabın da yazarıyım. Bu ders son iki sende Berkeley yerleşkesinde öğrenciler tarafından " En İyi Ders " olarak seçildi. Bu şerefi aşabileceğimi sanmıyorum. Ama tek başına anekdotlar, ressamım Joey Manfre`nin şahane çizimleri, nefis ve ince mizah duygusu olmasa idi, oldukça kuru kalırdı. Artık arkanıza yaslanın, keyfinize bakın ve kolay yoldan biraz fizik öğrenin.

 • 1. Hamur

Hazır Cevap Fizikçi Resimli Rehber Hakkında Yorumlar