sadsad x
asdasd
11,00 TL
6,60 TL
%40 indirim
Kazancınız
:
4,40 TL
Alışveriş Listeme Ekle
Hayvan Çiftliği Hakkında Bilgiler
Türü: Bilim Kurgu Romanları
Sayfa Sayısı: 136
ISBN: 9786257737746
Kapak: Ciltsiz
George Orwell
George Orwell
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Hayvan Çiftliği Kısa Özet

  *Modern tarihin karanlık tarafı üzerine yazılmış en önemli hiciv.* –Malcolm Bradbury

  Retro Hugo En İyi Novella Ödülü / Prometheus Şeref Kürsüsü Ödülü

  *Tüm Hayvanlar Eşittir. ama Bazi Hayvanlar Daha Eşittir.*

  George Orwell yazdığı kitaplar ve denemelerin yanı sıra kişiliği, ideolojisi ve yaptıklarıyla da 20. yüzyıla damga vuran, hatta çağımızı değiştiren bir isim. Orwell’in maharetleri her ne kadar kitaplarıyla sınırlı olmasa da Hayvan Çiftliği, siyasi hiciv geleneğinin ve distopyanın çağımızdaki en iyi örneklerinden biri.

  Kurgusal bir dünya. Eşitlikten uzak bir düzen. Bir tarafta açgözlü, dik kafalı, hırslı insanlar. Diğer tarafta ise insanların anlayıştan uzak, kötücül yönetiminden usanmış, ezilen hayvanlar. İki tür arasındaki savaşın kıvılcımlandığı bir çiftlik. Bu çiftlikte bilinçlenip kendilerini geliştirerek tüm hayvanları insanların zorbalığından kurtarmayı amaçlayan bir hayvan topluluğu. Büyük bir iktidar savaşı.

  Konak Çiftliği’ndeki hayvanlar, sahipleri Bay Jones’un tahakkümünden kurtulup kontrolü ele geçirdiklerinde özgürlük ve eşitliğe dayanan bir gelecek hayaline kapılmışlardı. Bay Jones çiftliğini geri almak için planlar yaparken Kartopu ve Napolyon adlı domuzların liderliğindeki hayvanlar da çiftliğin düzenini süratle *insani* bir seviyeye çekmeye başlamıştı.

  Hayvanlar her ne kadar domuzların izinden gitse de kurdukları düzen demokratikti. En nihayetinde tüm hayvanlar eşitti. Ama gerçekten öyle miydi? İnsanların rolünü üstlenmeye başlayan domuzlar günbegün gücü ele alacak, hayvanlar ise otorite sahipleri değişse de otoritenin değişmediğini göreceklerdi.

  Hayvan Çiftliği, tiranlığın sonu gelmez döngüsü.

  Orwell’in 1945 ve 1947 tarihli önsözleriyle.

  Burak Şentürk’ün illüstrasyonlarıyla.

Hayvan Çiftliği Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.