sadsad x
asdasd
George Orwell Alışveriş Listeme Ekle
- - , Gercekten cok cok guzel bir kitapti tavsiye ederim
5/ 5
- kitapppp - , bence okunması gereken 100 kitaptan biri
5/ 5
- Mutlaka Okunmalı - , Mükemmel bir kitap. Etrafında olup bitenleri, tanıdığın bir çok insanı orada farklı hayvanlar olarak görüyorsun.
5/ 5
- Memo - , Tek kelimeyle şahane bir kitap. Herkese tavsiye ederim
5/ 5
- - , kapitalist sistemi yorumlayaral mükkemmel bir şekilde anlatmış
5/ 5
334.0909090909091
Cilt Durumu Ciltsiz
Sayfa Sayısı 152
ISBN 9789750719387
Tüm Siparişlerde KARGO 1 LİRA!
20,00 TL %45
bkmkitap.com
Fiyatı
11,00 TL
Fiyat Alarmı
Paylaş:
  • Hayvan Çiftliği Kısa Özet

    İngiliz yazar George Orwell, ülkemizde daha çok Bin Dokuz Yüz Seksen Dört adlı kitabıyla tanınır. Hayvan  Çiftliği, onun çağdaş klasikler arasına girmiş bir diğer çok ünlü eseridir. 1940'lardaki "reel sos­yalizm"in eleştirisi olan bu roman, dünya edebiyatında yergi türünün başyapıtlarından biri olarak kabul edilir.

    Hayvan Çiftliği'nin başkişileri hayvanlardır. Bir çiftlikte yaşayan hayvanlar, kendilerini sömüren insanlara başkaldırıp çiftliğin yönetimini ele geçirir. Amaçları daha eşitlikçi bir topluluk oluşturmaktır. Aralarında en akıllı olan domuzlar, kısa sürede önder bir takım oluşturur; ama devrimi de yine onlar yolundan saptırır. Ne yazık ki insanlardan daha baskıcı, daha acımasız bir diktatörlük kurulmuştur artık. George Orwell, bu romanında tarihsel bir gerçeği eleştirmektedir. Romandaki önder domuzun, düpedüz Stalin'i simgelediği açıktır. Diğer kahramanlar gerçek kişileri çağrıştırmasalar da, bir diktatörlük ortamında olabilecek kişilerdir.

    Altbaşlığı bir peri masalı olan Hayvan Çiftliği, bir masal anlatımıyla yazılmıştır; ama küçükleri eğlendirecek bir peri masalı değil, çarpıcı bir politik taşlamadır.

Hayvan Çiftliği Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.