sadsad x
asdasd

Hakikat Arayışı ve Bilgelik

Do Yayınları
18,52 TL
14,82 TL
%20 indirim
Hakikat Arayışı ve Bilgelik Hakkında Bilgiler
Türü: Diğer Felsefe Kitapları
Sayfa Sayısı: 328
ISBN: 9786054427635
Boyut: 14 x 0
Kapak: Ciltsiz
Berham Mirzo
Berham Mirzo
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Hakikat Arayışı ve Bilgelik Kısa Özet

  Hz. İbrahim'in Çekiç'i, sağlam irade, aklın sonsuzluğu ve hakikatin ışığıyla yoğrulmuştu. Bu sebeple hiçbir put ayakta durmayı başaramazdı. Böyle bir güç karşısında putlardan yıkılmamayı beklemek beyhudeydi çünkü yalnızca hakikate aşk derecesinde bağlı olan bir direnişin duruşu bu kadar sağlam olabilirdi.

  Hakikatin izini sürerken, bir filozofun toplumu etkileyen ve yapıcı etki bıraktığına inanılan hikmet dolu sözleri, bir peygamberin zulme ve adaletsizliğe karşı direnişi, bir ozanın aşkı sevgiyi ve dostluğu yorumlarken verdiği pozitif enerji ya da bir tasavvuf ehlinin, bir sufinin zorba hükümdarlardan çektiği zulüm ve sade yaşantısı, bir ressamın fırçasından fışkıran ve toplumsal yaşamı sorgulayan tabloları veya bir halk önderinin halkının kurtuluşu ve özgürlüğü uğruna verdiği mücadele, çektiği acı ve yaşadığı zindan hayatı gibi yaşanmış gerçekler ile hakikat yolcularının onlarcası, sayfalarımızda hakikatin ne olduğunu ve nerede olduğunu haykıracak.

  Sanatla hakikatin buluştuğu nokta, sonsuzluk evreninden insan usuna sızan ve ilhamla objenin buluşarak oluşturdukları olağanüstü eserlerdir.

  Hakikat arayışına girebileceklerin, gözlerini kapatmaksızın güneşe bakabilecek güce, bu yolda adım atabilmek için cesarete, doğruyu- samimiyeti savunabilecek erdeme ve gerçeği itiraf edebilecek onura sahip olmaları gerçeğinin bilinmesi gerekir.

Hakikat Arayışı ve Bilgelik Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.