sadsad x
asdasd

Günlüklerde Bir Ömür 2 - Sofya Esaretinden Çanakkale Zaferine (1913-1915)

İş Bankası Kültür Yayınları
25,93 TL
17,37 TL
%33 indirim
Günlüklerde Bir Ömür 2 - Sofya Esaretinden Çanakkale Zaferine (1913-1915) Hakkında Bilgiler
Türü: Anı- Mektup - Günlük Kitapları
Sayfa Sayısı: 560
ISBN: 9786053321873
Kapak: Ciltsiz
Eyüp Durukan
Eyüp Durukan
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Günlüklerde Bir Ömür 2 - Sofya Esaretinden Çanakkale Zaferine (1913-1915) Kısa Özet

  Balkan Savaşı’nda Edirne’nin Bulgar ordusunun eline geçmesinden sonra, esir olarak Sofya’ya gönderilen dönemin kumandanları Şükrü Paşa, İsmail Paşa, Rifat Paşa ve Kâzım Karabekir’in de aralarında olduğu on beş kişilik kurmay subay kafilesinde Eyüp Durukan da bulunuyordu.
  Eyüp Durukan ilk satırlarını savaşın arifesinde yazdığı günlüğünü, Sofya Splendid Otel’de yedi ay süren esareti sırasında ve sonrasında da tutmaya devam etti.

  Durukan esaret günlerini, dönüşünde Dünya Savaşı’nın eşiğinde bulduğu memleketin askeri ve siyasi ortamını, Çanakkale Muharebeleri dahil Büyük Harp’in ilk yıllarını yaşadıklarına, okuduklarına, duyduklarına ve belgelere dayanarak aktarıyor.

  Bu külliyatın Balkan Harbi’nde Edirne Kuşatması adıyla yayımladığımız ilk cildinde, Edirne Kuşatması’na dair pek çok yeni bilgi ve belge okurla buluştu. Günlüklerin bu yeni cildi, hem esaret hayatına dair ayrıntılarla hem de Çanakkale ve İstanbul boğazlarındaki topçuluk çalışmalarına dair bilgilerle, döneme ilişkin var olan kaynaklara önemli katkılarda bulunuyor.

Günlüklerde Bir Ömür 2 - Sofya Esaretinden Çanakkale Zaferine (1913-1915) Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.