sadsad x
asdasd

Gökte Görülen Cisimler Üzerine Bir Mit

Kırmızı Kedi Yayınevi
12,96
8,29
%36 indirim
Gökte Görülen Cisimler Üzerine Bir Mit Hakkında Bilgiler
Türü: Popüler Bilim Kitapları
Sayfa Sayısı: 176
ISBN: 9786054927852
Boyut: 13.5 x 0
Kapak: Ciltsiz
Carl Gustav Jung
Carl Gustav Jung
Devamı
Kampanya

Gökte Görülen Cisimler Üzerine Bir Mit Hakkında Yorumlar

  • Ürün Özellikleri
  • Ödeme Seçenekleri
  • Gökte Görülen Cisimler Üzerine Bir Mit Kısa Özet

    "Ufo'lar için dünyada bir temel bulmanın ve onların fiziksel özelliklerini açıklamanın olanaksızlığı, çok geçmeden 'dünya dışı' bir kökenleri olduğu tahminine yol açtı.

    Bu varyasyonla birlikte bu söylenti, İkindi Dünya Savaşı'nın patlak vermesinden önce New Jersey'de, H.G. Wells'in bir romanından uyarlanan ve Marslıların New York City'ye girmesini konu edinen bir radyo oyununun çok sayıda trafik kazasının yaşandığı bir izdihama sebep olduğu büyük New Jersey paniğinin psikolojisiyle ilişkilenmiştir."

    Jung'un Ufo'lara ilginin zirve yaptığı 1950'lerde kaleme aldığı bu çalışma, dünyayı kasıp kavuran fenomene dair yazılan en öngörülü eserlerden biri oldu. Jung'un bu tür olaylara karşı kuşkucu bir tutumu olduğu biliniyor. Konuyu Ufo'ların gerçekliği ya da gerçek dışılığıyla değil, psikolojik temelde ele alan ünlü psikolog, uçan daireleri insanoğluna atalarından miras kalan mitlerin modern bir benzeri olarak değerlendiriyor. Yaptığı analizlerle Ufoları dini bir kültün merkezi, insanların teknoloji ve doğa-üstü kurtarıcılara dair fantezilerine temellenen dedikodular olarak yorumlayan Jung, dünden bugüne dünyayı meşgul eden Ufo fenomeniyle ilgili güncelliğini koruyan bir çalışma sunuyor.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.