sadsad x
asdasd

Fizik: Beşinci Elementten Kuarklara Kısa Bir Tarih

Koç Üniversitesi Yayınları

John L. Heilbron

24,00 TL
18,00 TL
%25 indirim
Kazancınız
:
6,00 TL
Alışveriş Listeme Ekle
Fizik: Beşinci Elementten Kuarklara Kısa Bir Tarih Hakkında Bilgiler
Türü: Bilim Tarihi Kitapları
Sayfa Sayısı: 191
ISBN: 9786059389808
Kapak: Ciltsiz
John L. Heilbron
John L. Heilbron
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
  • Ürün Özellikleri
  • Ödeme Seçenekleri
  • Fizik: Beşinci Elementten Kuarklara Kısa Bir Tarih Kısa Özet

    Ünlü bilim tarihçisi John L. Heilbron’un fizik biliminin kısa bir tarihini sunduğu Fizik, insanlık tarihinin 2500 yıllık bir dönemini kapsıyor. Fizik teriminin icat edildiği antik çağlardan günümüze kadar gelen fiziğin evriminin öyküsü, yazarın deyişiyle *doğanın ilahsızlaştırılma ve insan özelliklerinden kurtulma* sürecidir aynı zamanda. Köken olarak felsefenin içinden çıkan fiziğin felsefeyle olan ilişkisinin evriminin ortaya konması ve fiziğin 20. yüzyılın ikinci yarısında felsefeden kopuşunun irdelenmesi, kitabı bilim felsefesi kitapları arasına sokuyor.
    Heilbron sadece fizik bilimindeki köşe taşlarını ve teknolojik gelişmeleri vermekle kalmıyor, aynı zamanda fiziğin her çağda insanlar için ne anlama geldiğini de sorguluyor. Eski Yunan filozoflarından İslam bilginlerine, Copernicus’tan ve Galilei’den CERN’deki araştırmacılara kadar tarih boyunca fizikçilerin yaklaşımları farklı da olsa, kitapta hepsinin ortak noktası olan insanın özgürleşme sürecine dikkat çekiliyor.
    John L. Heilbron, rektör yardımcılığı da yaptığı California Üniversitesi’nden emekli tarih profesörü, Worcester College ve Oxford Museum for History and Science’ta üst düzey araştırma görevlisi.

Fizik: Beşinci Elementten Kuarklara Kısa Bir Tarih Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.