sadsad x
asdasd
11,11 TL
7,44 TL
%33 indirim
Kazancınız
:
3,67 TL
Ester’in Mesajı Hakkında Bilgiler
Türü: Hıristiyanlık Kitapları
Sayfa Sayısı: 179
ISBN: 9786054707157
Kapak: Ciltsiz
David G. Firth
David G. Firth
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Ester’in Mesajı Kısa Özet

  'Kutsal Kitap Bugün Konuşuyor serisi Tanrı'nın sesini ayarlamak için mükemmel.'

  - Roger Forster

  'Ulaşılabilir, bilgilendirici ve karmaşık değil, Kutsal Kitap Bugün Konuşuyor serisi fazla bilimsel olmadan metne doğru anlayışlar sunuyor.'

  - Terry Virgo

  İ. Ö. beşinci yüzyılda Pers'te Yahudiler soykırımla tehdit edildiler. Ester kitabı, bu krizin Ester'in cesareti, Mordekay'ın bilgeliği ve Yahudi halkının birlikteliği ile nasıl önlendiğini tarif ediyor.

  Ancak Ester, Kutsal Kitap'ta bulunması oldukça tuhaf olan bir kitaptır. Tamamen Vaat Edilen Topraklar'ın dışında geçen bir olay ve bu ülkeye bir ilgi göstermez. Bundan başka Kutsal Kitap'ta kesinlikle Tanrı'dan bahsetmeyen tek kitaptır ve açıkça dini olan her tür dilden kaçınır.

  Yine de kitabın geliştirilmiş bir teolojisi var. David Firth anlayışla hikayeyle meşgul olurken bunu açığa çıkarıyor. Hikayenin bizi, mucizenin seyrek olduğu ama yine de sadık kişilerin Tanrı'nın huzurunun gerçeğini yaşamaya devam ettikleri bu dünyada, Tanrı'yı tanımanın ne olduğu üzerine düşünmeye nasıl davet ettiğini gösterir. Bu, Hristiyanlığın egemen olmadığı bir dönemde imanlarını yaşayanlar için özellikle önemlidir.

  Tanrı'nın Mesih'teki kurtarıcı amacı Ester'in hayal ettiğinden daha zengindir; fakat Ester, Tanrı'nın Mesih'in çarmıhının bu tarafındaki işini nasıl görmeye devam edeceğimizi ve O'nun kurtarışının devam eden açıklamasında bizim kendi rolümüzün ne olduğunu sorar.

  David G. Firth Eski Antlaşma Okutmanı ve Derbyshire'da, Cliff Koleji'nde BA Kurs Lideridir. 1. ve 2. Samuel (AOTC) kitaplarının yazarı ve Interpreting Isaiah and Words and the Word kitaplarının ortak editörüdür.

Ester’in Mesajı Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.