50,00 TL
33,00 TL
%34 indirim
Kazancınız
:
17,00 TL
EŞİTSİZ KIZ KARDEŞLİK Hakkında Bilgiler
Türü: Tarih Araştırma ve İnceleme Kitapları
Sayfa Sayısı: 944
ISBN: 9786053322962
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Tipi: 2. Hamur
Basım Tarihi 2014
Aslı Davaz
Aslı Davaz
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • EŞİTSİZ KIZ KARDEŞLİK Kısa Özet

  Kadının toplumda erkeklerle eşit haklara sahip olması sürecinin kimi aşamaları, Türkiye’de bazı Batı ülkelerine göre erken sonuca ulaştı. Bu süreç pek çok yönüyle incelendi, incelenmeye devam ediyor. Eşitsiz Kız Kardeşlik, bu süreci uluslararası çapta ele alan kapsamlı bir çalışma. Kapsamı sadece Türkiye’deki kadın hareketinin ilk evreleriyle sınırlı değil. Dünyadaki kadın hareketleri tarihini ayrıntılı ve çok boyutlu biçimde özetleyerek, Türkiye’deki gelişmeleri bu geniş tablonun içine yerleştiriyor. Toplumsal, siyasal ve ekonomik boyutlarıyla çizilen bu tabloda hem dünyadaki hem de Türkiye ve Ortadoğu’daki öncü kadınlarla önderlik ettikleri hareketler, bu hareketler çerçevesinde düzenlenen kongrelerle konferanslar, kurulan örgütler, yapılan eylemler yer alıyor.

  Aslı Davaz 19. yüzyılın sonunda doğan, Dünya Savaşlarını, imparatorluklardan ulus devletlere geçişi, iki kutuplu dünyanın kuruluşunu yaşamış bir kuşağın izini sürüyor. Kadın hareketlerinin Batı’dan Doğu’ya, Doğu’dan Batı’ya uzanan etkileri, kimi unutulmuş pek çok öncü kadının portresiyle bu kitapta yeniden hayat buluyor.

  Ve bu tarih çalışması sadece toplum içindeki eşitsizliği değil, Doğulu ve Batılı kadınlar arasındaki *eşitsiz* kız kardeşliği de gözler önüne seriyor…

   

 • 2. Hamur

EŞİTSİZ KIZ KARDEŞLİK Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.