66,00 TL
46,86 TL
%29 indirim
Kazancınız
:
19,14 TL
Düzdünya Hakkında Bilgiler
Türü: Kişisel Gelişim Kitapları
Sayfa Sayısı: 96
ISBN: 9786059692168
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Tipi: 2. Hamur
Basım Tarihi 2019
Edwin A. Abbott
Edwin A. Abbott
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Düzdünya Kısa Özet

  Hikaye, erkeklerin çokgenler, kadınların ise basit çizgi segmentleri olduğu iki boyutlu bir dünyada geçmektedir. Anlatıcı kare adında bir karedir.

  Bir yılbaşı günü kare, rüyasında tek boyutlu dünyaya giderek oradakilere iki boyutlu dünyanın varlığını anlatmaya çalışır. Sonunda çizgi dünyasının kralı kare’yi öldürmeye çalışır. Ardından kendi dünyasında üç boyutlu küre ile karşılaşır. Küre’nin ne olduğunu anlamak için boşluk dünyası’na gitmek zorundadır. Bir üst boyutu anlayabilmek herkes için mümkün müdür? Ya da nasıl mümkün olabilir?

  *Neden sağduyunun sesini dinlemeyi reddediyorsun? Sağduyulu bir adam ve başarılı bir matematikçi olduğun için Üç Boyut Hakikatinin uygun havarisini sende bulmayı ummuştum; kaldı ki bin yılda bir bana bu hakikati açıklamama izin verilir ancak şimdi seni nasıl ikna edeceğimi hiç bilmiyorum. Bekle, buldum. Kelimeler değil, eylemler hakikati ispatlayacaktır.* *Küre*, 1884, Boşluk Dünyası

  Edwin A. Abbott özgün adıyla Flatland: A Romance of Many Dimensions adlı bu yazdığında utandığı için kendi adıyla değil *Kare* adıyla yayınlamıştır. Yayınlandığı günden bu yana milyonlar tarafından okunan ve yüzlerce dile çevrilen bu eser sizi bambaşka dünyalara götürecek. Kitap farklı boyutları anlama fırsatı sunarken, toplumun sosyal, ahlaki ve dini değerlerine karşı zekice yazılmış eğlenceli bir hiciv niteliği de içerir.

 • 2. Hamur

Düzdünya Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.