35,00 TL
23,45 TL
%33 indirim
Kazancınız
:
11,55 TL
Dinler ve Mitoloji Hakkında Bilgiler
Türü: Dinler Tarihi Kitapları
Sayfa Sayısı: 340
ISBN: 9786059093323
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Tipi: 2. Hamur
Basım Tarihi 2015
satis-icon
Satış Rakamları 28 adet satılmıştır.
Çetin Orhan
Çetin Orhan
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
  • Ürün Özellikleri
  • Dinler ve Mitoloji Kısa Özet

    Dinler ve Mitoloji kitabı, yazar Çetin Orhan`ın kapsamlı çalışmalarının ilk ürünüdür. Yazar tüm tek tanrılı dinler ve mitoloji konusu üzerinde çalışsa da, bu kitabında, Hristiyanlık ve Yahudilik üzerinde durmakta, dinsel metinlerin çelişkilerine işaret etmekte, dinsel metinlerle mitolojik bulguların ilişkilerini incelemekte, din ve mitoloji ilişkisi konusunda ilgi çekici noktalara işaret etmektedir.

    Yazar kendi çalışmasını  tanımlarken hareket noktalarını şöyle özetlemektedir: "İncelemelerimiz sonucunda şunu da belirtmeliyiz ki, tüm monoteist dinlerin kökeninin aynı kaynaktan çıkmış, vurguladığımız iman akideleri zamanla zedelenerek şaşırtıcı şekilde değişikliğe uğramıştır. Din adamlarının kutsal metin yazımındaki anlaşılamayan veyahut bilinemeyen bölümlerin anlaşılma süreci, belki kurtarma adına çabalamalarıyla ortaya çıkan zoraki teviller ile bu kutsal metinler gittikçe anlaşılmaz olmuş ve karmaşık hale sokulmuştur.

    "Asıl üzerinde durulması gereken konu ise, eleştirel yaklaşımlarda Tevhid’e uymayan antik dönem mitolojik motiflerin hissedilmez sızıntılarının, dini ne derece yozlaştırdığının gözler önüne serilmesidir. Kadim dönemlerde insan hayatında en etkin ögenin mitoloji olduğu kaçınılmaz bir gerçektir. Hurafelerin, bilgisizliğin, korkunun, vehim ve çaresizliğin mitolojiye yön verdiğini de belirtmek gerekir."

  • 2. Hamur

Dinler ve Mitoloji Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.