sadsad x
asdasd

Dikkat Eksikliği ve Odaklanma

Eftalya Kitap
25,00
17,00
%32 indirim
Dikkat Eksikliği ve Odaklanma Hakkında Bilgiler
Türü: Kişisel Gelişim Kitapları
Sayfa Sayısı: 256
ISBN: 9786052198346
Boyut: 13.5 x 0
Kapak: Ciltsiz
Meltem Soyugüzel
Meltem Soyugüzel
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya

Dikkat Eksikliği ve Odaklanma Hakkında Yorumlar

  • Ürün Özellikleri
  • Ödeme Seçenekleri
  • Dikkat Eksikliği ve Odaklanma Kısa Özet

    Soğuk bir Ocak sabahı bir adam Washington DC'de bir metro istasyonunda, kemanla 45 dakika boyunca altı Bach eseri çalar. Bu süre içinde, çoğu işe yetişme telaşındaki yaklaşık bin kişi kemancının önünden geçip gider. Çaldığı 45 dakika boyunca kemancının önünde sadece 6 kişi çok kısa bir süre durur. 20 kişi duraklamadan yürümeye devam ederek para verir. Kemancı çaldığı süre içinde 32 dolar toplar. Çalmayı bitirdiğinde ise sessizlik hâkim olur ve kimse onun durduğunu fark etmez ve alkışlamaz.

    Hiç kimse onun dünyanın en iyi kemancısı Joshua Bell olduğunu ve elindeki 3.5 milyon dolarlık kemanla, yazılmış en karmaşık eserleri çaldığını anlamaz. Oysa Joshua Bell'in metrodaki bu mini konserinden iki gün önce Boston'da verdiği konser biletleri ortalama 100 dolara satılmıştı.

    Bu gerçek bir hikâyedir ve Joshua Bell'in öylesine bir kılıkla metroda keman çalması, Washington Post Gazetesi tarafından algılama, keyif alma ve öncelikler üzerine yapılan bir sosyal deney gereği kurgulanmıştı. Bu deneyden çıkarılacak kıssadan hisse ise dünyanın en iyi müzisyeni, dünyadaki en iyi müziği çalarken, önünde durup, dinleyecek bir dakikamız dahi yoksa, başka neleri kaçırıyoruz acaba?

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.