Denetim ve Öğretimsel Liderlik

Anı Yayıncılık

Stephen P. Gordon

85,00 TL
73,10 TL
%14 indirim
Kazancınız
:
11,90 TL
Denetim ve Öğretimsel Liderlik Hakkında Bilgiler
Türü: Akademik Kitaplar
Sayfa Sayısı: 480
ISBN: 9786055213855
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Tipi: 2. Hamur
Basım Tarihi 2014
Stephen P. Gordon
Stephen P. Gordon
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
  • Ürün Özellikleri
  • Denetim ve Öğretimsel Liderlik Kısa Özet

    Bu kitapta öğretimsel denetim, öğretme ve öğrenmenin sağlanmasına destek olarak ele alınmakta ve öğretimsel liderlik ile eş anlamlı görülmektedir. Bu, denetim ve öğretimsel liderlik sürecinde, denetmenlerin yanı sıra öğretmen ve diğer eğitimcilerin de rolü olduğu anlamına gelmektedir.

    Gerek üniversitelerin eğitim yönetimi ve denetimi alanındaki lisansüstü programlarında gerekse Milli Eğitim Bakanlığının hizmet içi eğitimlerinde bu kitaptan yararlanılması önerilmektedir. Kitabın genel yaklaşımı olan gelişimsel denetimin ve dokuzuncu baskıda ilk kez yer verilen devingen okulların, eğitim ve okul yöneticileri ile araştırmacıların ilgisini çekeceği düşünülmektedir. Farklı eğitim sistemine ilişkin gözlemlere dayanmakla birlikte, okurlar özellikle kitapta yer verilen rol oynama ve yansıtıcı alıştırma etkinliklerinde kuramla uygulamayı birleştirme fırsatı bulabileceklerdir.

    Özgün adı *SuperVision and Instructional Leadership: A Developmental Approach* olan bu kitap, Türkçeye *Denetim ve Örgütsel Liderlik: Gelişimsel Bir Yaklaşım* başlığıyla çevrilmiştir. Kitap 22 bölümden oluşmaktadır. Pearson tarafından ilk kez 2004`te yayımlanan kitabın Türkçe çevirisi dokuzuncu basım üzerinden yapılmıştır.

  • 2. Hamur

Denetim ve Öğretimsel Liderlik Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.