sadsad x
asdasd
30,00 TL
18,00 TL
%40 indirim
Kazancınız
:
12,00 TL
Alışveriş Listeme Ekle
Damdan Düşen Anne Hakkında Bilgiler
Türü: Kişisel Gelişim Kitapları
Sayfa Sayısı: 200
ISBN: 9786059129473
Kapak: Ciltsiz
Filiz Günsür
Filiz Günsür
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Damdan Düşen Anne Kısa Özet

  Üstün potansiyelli çocuklar ile yaşanan gündelik sıkıntılara çözüm ararken, zaten az sayıda bulunan kaynak kitaplar bazen yetersiz kalabilmektedir. Kullanılan kavramların ne ifade ettiği ve çocuklarına nasıl destek olmaları gerektiği veliler tarafından bilinmediğinden, bu durum velilerde kaygıya yol açabilmektedir. Aynı zamanda üstün potansiyelli çocukların örgün eğitimde gördükleri standart müfredat çoğu kez yetersiz kalmakta ve çocuğun zenginleştirilmiş eğitim ihtiyaçlarının maddi ve manevi olarak karşılanması yine ailelere düşmektedir.

  Bu gerçeklerden yola çıkarak, elinizde tuttuğunuz kitapta *üstün potansiyel* kavramı birçok yönden ele alınıp velilerin kafasındaki soru işaretleri giderilmeye çalışılmıştır. Dolayısıyla kitapta, saygın uzmanlara ve bu konuda tecrübeli anne babalara yer verilerek, daha az deneyimli ailelere yol gösterilmesi hedeflenmiştir.

  Çocuğumun asıl ihtiyacı nedir ve ona nasıl destek olmalıyım?
  Anne ve babası olarak, bize düşen görevler nelerdir?
  Özel eğitim aldırmazsam, çocuğumun zekâsı körelir mi?
  Çocuğumun üstün potansiyeli belirgin bir yeteneğe nasıl dönüşür?
  Çocuğumun üstün potansiyelli olup olmadığını nasıl anlayabilirim?

  Üstün yetenek konusunu bugüne dek hep işin uzmanlarından okudunuz, peki hiç çocuğu üstün yetenek tanısı almış bir annenin deneyimlerine dair bir kitap okudunuz mu?

  Filiz Günsür, üstün yetenek literatüründe boşluğu fazlasıyla hissedilen *anne* bakış açısından kaleme almış *Damdan Düşen Anne*yi... Üstün yetenek tanısı almış bir çocuğun ailesi neler yaşar, neler hisseder, ne gibi zorluklarla karşılaşır, onları nasıl aşar, nerelere başvurabilir, nelere dikkat etmelidir?

  Bu kitap üstün yetenek konusundaki bilimsel bilgileri ve uzman röportajlarını, bir anne ve iki çocuğunun deneyimleriyle buluşturarak anne babalara bu zorlu ama zevkli yolculukta ışık tutuyor.

Damdan Düşen Anne Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.