sadsad x
asdasd

Çocuklarda Sorumluluk Eğitimi

Yason Yayıncılık
11,00 TL
6,60 TL
%40 indirim
Kazancınız
:
4,40 TL
Alışveriş Listeme Ekle
Çocuklarda Sorumluluk Eğitimi Hakkında Bilgiler
Türü: Ebeveyn Kitapları
Sayfa Sayısı: 223
ISBN: 9786059869706
Kapak: Ciltsiz
Yener Özen
Yener Özen
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
  • Ürün Özellikleri
  • Ödeme Seçenekleri
  • Çocuklarda Sorumluluk Eğitimi Kısa Özet

    Yetişkin bireylerin sağlıklı ruh dinginliğine erişmesinde çocukluk yıllarından itibaren kazandırılan yetiler bireyin kendini gerçekleştiren ve gereksinimlerini doyururken ilkeli, çatışmayan, çözüm sunan, iradeli, özsaygısı mutlak, toplumsal saygıdan uzak olmayan onurlu ve erdemli bir kişiye ulaşmada sorumluluk prensibi en etkin karakter özelliğidir.

    Anne-Babalar, Öğretmenler ve Rehber Öğretmenler Sorumluluk sahibi bireyler yetiştirmede üzerine düşeni yapmak için sorumluluğu tanımalı kaynağını ve verme şeklini bilmelidirler. Ayrıca bu karakter eğitimini verirken iletişimin nasıl kurulacağı ve ödül-ceza yönteminin yaş gruplarına göre nasıl işletileceğini pratik yollarla uygulamalarını görmeleri gerekir.

    Sonuç olarak; çocuğun karakter eğitiminde önemli olan sorumluluk kavramını ve edinimini verebilmek için geleneksel söylemlerden uzaklaşmak ve uygulanabilir eğitim programlarıyla bunları gerçekleştirmek gerekir. İkinci baskıda geliştirilmiş olduğumuz davranışının ölçümüne ait iki ölçeğinde uygulama ve değerlendirme yönergesiyle ilgililere sunuyoruz.

Çocuklarda Sorumluluk Eğitimi Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.