sadsad x
asdasd

Çocuk Hastalarda Tanı Testleri

Adana Nobel Kitabevi
75,00 TL
71,25 TL
%5 indirim
Kazancınız
:
3,75 TL
Alışveriş Listeme Ekle
Çocuk Hastalarda Tanı Testleri Hakkında Bilgiler
Türü: Genel Kitaplar
Sayfa Sayısı: 888
ISBN: 9786053971191
Kapak: Ciltsiz
Cengiz Yakıncı
Cengiz Yakıncı
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Çocuk Hastalarda Tanı Testleri Kısa Özet

  "Tanı koymak, tedavi etmenin yarısıdır" sözü ne kadar da doğrudur. Bir diğer doğru da anamnez ve fizik muayenin tanının yarısı oluşudur. Daha önce yayınladığımız "Çocuk Hastalarda Klinik Tanı" bu düşünceden doğmuştu. Tanının ikinci yarısını oluşturan klinik ve laboratuvar testler ise bu kitabımızın konusunu oluşturdu.

  Klinik testler genellikle klinisyenin kendi hastası başında uyguladığı testlerdir. Laboratuvar tanı testleri ise hastanın doktoru dışında, biyokimya, radyoloji veya mikrobiyoloji gibi, konusunda uzmanlaşmış kişilerin değişik aletler kullanarak yaptıkları testleri kapsamaktadır.

  Çocuklarda uygulanan laboratuvar tanı testleriyle ilgili az sayıda olsa da kitaplar mevcut olmasına karşılık, klinik tanı testleriyle ilgili bilgiye ulaşmak oldukça zahmetlidir.

  Bu kitabımızda, daha önce yayımlanan "Çocuk Hastalarda Klinik Tanı" kitabımızdakine benzer yaklaşımla, çocuk hastalarla ilgilenen başta pediyatri olmak üzere tüm tıp dallarının çocuklarda uyguladıkları klinik ve laboratuvar tanı testlerini bir araya getirdik. Bu kitap çocuk hastalarda uygulanan klinik ve laboratuvar tanı testlerinin toplandığı ilk Türkçe yazılmış kitaptır....

Çocuk Hastalarda Tanı Testleri Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.