sadsad x
asdasd

Ceza Muhakemesinde İspat ve Şüphenin Sanık Lehine Yorumlanması

Adalet Yayınevi

Doğan Gedik

135,00 TL
124,20 TL
%8 indirim
Kazancınız
:
10,80 TL
Ceza Muhakemesinde İspat ve Şüphenin Sanık Lehine Yorumlanması Hakkında Bilgiler
Türü: Ders Hukuku Kitapları
Sayfa Sayısı: 875
ISBN: 9786053004745
Kapak: Ciltsiz
Doğan Gedik
Doğan Gedik
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
  • Ürün Özellikleri
  • Ödeme Seçenekleri
  • Ceza Muhakemesinde İspat ve Şüphenin Sanık Lehine Yorumlanması Kısa Özet

    Yeni bir baskıyı daha gerçekleştirmenin heyecan ve mutluluğuyla, çalışmaya ilgi gösteren herkese teşekkür ederek başlamak istiyorum. Çalışmanın ilk baskısında uygulamadaki deneyimden yola çıkarak ceza muhakemesinde ispatın önemine işaret etmiş ve akademik dünyanın bu alana daha fazla eğilmesi gerektiğini ifade etmiştik. Çalışmamızın ilk baskısından sonra ispatı merkez alan doktora ve doçentlik çalışmalarının giderek çoğaldığını memnuniyetle görmekteyim. Gerek akademisyenlerin gerekse uygulayıcıların bir birini destekleyen, tamamlayan çalışmalarıyla ispat meselesi hukukumuz bakımından da derinleşecek ve zenginleşecek; sığ ve muamma bir alan olmaktan çıkacaktır.

    Çalışmanın bu baskısında yola yalnız devam edeceğim. İlk iki baskıda çalışmaya emek veren sayın Mahir Topaloğlu’nun emeklilik hayatının yeni ilgi alanları güzel sanatlar ile felsefedir. Değerli meslek büyüğümün hukuk dışı alanlardaki azmi, heyecanı ve ilgisini takdirle karşılıyor ve bu yolda mutluluk ve heyecanının daim olmasını diliyorum.

    Kitabın bu baskısı, önceki baskının gözden geçirilmiş ve genişletilmiş halidir. Zira ikinci baskıdan sonra yayınlanan eserler ve içtihatlar derlenerek çalışmada değerlendirilmiştir. Belirtelim ki çalışmada değerlendirilen içtihatlarda daire numaralarının başında Yargıtay içtihadı olduğuna dair bir ifadeye yer vermemiş olsak da içtihatların tamamı, Yargıtay’a aittir. Bölge Adliye Mahkemelerinin faaliyete geçmiş olması sebebiyle bu açıklamayı yapmak gereği duyduk.

Ceza Muhakemesinde İspat ve Şüphenin Sanık Lehine Yorumlanması Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.