sadsad x
asdasd
29,63 TL
25,19 TL
%15 indirim
Kazancınız
:
4,44 TL
Alışveriş Listeme Ekle
Ceza Muhakemesi Kanunu - Türk Ceza Kanunu Hakkında Bilgiler
Türü: Kanun ve Uygulama Kitapları
Sayfa Sayısı: 496
ISBN: 9786056745614
Kapak: Ciltli
Feridun Yenisey
Feridun Yenisey
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
  • Ürün Özellikleri
  • Ödeme Seçenekleri
  • Ceza Muhakemesi Kanunu - Türk Ceza Kanunu Kısa Özet

    Ceza Muhakemesi Kanunu, Türkiye’de ceza muhakemesinin nasıl yapılacağını, bu yargı sürecine katılanların (hakim, savcı, avukat (müdafi), müdahil, şüpheli, sanık, hükümlü, hükümözlü, mağdur, suçtan zarar gören, tanık (bilgi sahibi) ve bilirkişiler ile kolluk kuvvetleri) hak ve yetkileri ile yükümlülüklerini, korumaya ilişkin tedbirleri ve mahkeme kararlarına karşı denetim yollarını soruşturma ve kovuşturma evrelerinde belirleyen geniş anlamlı kurallar bütünüdür.

    Türk Ceza Kanunu’nun amacı; kişi hak ve özgürlüklerini, kamu düzen ve güvenliğini, hukuk devletini, kamu sağlığını ve çevreyi, toplum barışını korumak, suç işlenmesini önlemektir. Kanunda, bu amacın gerçekleştirilmesi için ceza sorumluluğunun temel esasları ile suçlar, ceza ve güvenlik tedbirlerinin türleri düzenlenmiştir.

    *Ceza Adalet Sistemi Mevzuatı* Bahçeşehir Üniversitesi Hukuk Faku¨ltesi tarafından yıllardan beri yayımlanmaktadır. Bu kez, tekrar faaliyete başlayan Global Hukuk Programları Direktörlu¨ğu¨ (IGUL) tarafından yayıma hazırlanmış ve mevzuattaki değişiklikleri izlemeye olanak sağlayacak şekilde, Resmi Gazete’de yayımlanan ilk metin ve her maddeye ilişkin değişiklikler gösterilmiştir.

Ceza Muhakemesi Kanunu - Türk Ceza Kanunu Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.