Çelik Gemiler Demir Bahriyeliler

Kırmızı Kedi Yayınevi

Cem Gürdeniz

120,00 TL
86,40 TL
%28 indirim
Kazancınız
:
33,60 TL
Çelik Gemiler Demir Bahriyeliler Hakkında Bilgiler
Türü: Araştırma ve İnceleme Kitapları
Sayfa Sayısı: 340
ISBN: 9786059658591
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Tipi: 2. Hamur
Basım Tarihi 2020
satis-icon
Satış Rakamları 116 adet satılmıştır.
Cem Gürdeniz
Cem Gürdeniz
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Çelik Gemiler Demir Bahriyeliler Kısa Özet

  *Savaş gemisi güvertesi, vatan toprağıyla eşdeğerdedir*

  Denize, denizcilere ve donanma tarihimize dair yüzlerce kitaptan çok önemli bir farkı var Çelik Gemiler Demir Bahriyeliler’in... E. Tümamiral Cem Gürdeniz, kendisinin de hedef seçildiği kumpas davalarda mağdur olan silah arkadaşlarının ve komuta ettikleri gemilerin serüvenlerini anlatıyor.

  Gürdeniz, Balyoz kumpası nedeniyle bulunduğu Silivri 5 No’lu Ceza ve Tutukevi’nde dava arkadaşlarıyla yaptığı gemi ve deniz söyleşilerini, kendi gemisi Gaziantep firkateyniyle ilgili unutulmaz anıları satırlara döküyor.

  Çelik Gemiler Demir Bahriyeliler, gözünü ufuktan ayırmayan bir gemi komutanının kaleminden, benzersiz bir denizcilik anıları çalışması. Tümüyle denizde yaşananlara ve gerçeklere dayanan, başarı ve heyecan dolu bu hikâyeler, Cumhuriyet Donanması’nın kumpas davalar yoluyla neden *Hedefteki Donanma*ya dönüştüğünün de ipuçlarını veriyor.

  *Donanmamız, Mustafa Kemal’in ışığında ilerleyecek tarihsel birikime, yeteneğe ve kumpas mağduru demir bahriyelilerle örneklenen dik durma geleneğine sahip bir donanma olarak Kuvayı Milliye Donanması’nın ruhunu yeniden kazanmalıdır. Bu coğrafyada 15 Temmuz darbe girişimi sonrası ancak Kuvayı Milliye ruhuyla ayakta kalabileceğimiz yalın bir gerçektir. Ayakta kalacağımızdan da kuşkum yoktur.*

  - Cem Gürdeniz, 20 Temmuz 2016

 • 2. Hamur

Çelik Gemiler Demir Bahriyeliler Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.